Dom Kata

Dom Kata to specyficzne muzeum znajdujące się w Kowarach, nieopodal Karpacza. Ten zabytkowy obiekt, niegdyś zamieszkiwany był przez prawdziwego kata. W związku z tym, odwiedzając to miejsce, zwiedzający mają okazję dowiedzieć się jak niegdyś egzekwowano przestrzegania surowego prawa, z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i urządzeń tortur. Każda wizyta w tym miejscu jest niesamowitą i arcyciekawą przygodą.

Wchodzące w skład ekspozycji liczne machiny śmierci, zadawały niegdyś cierpienie i odbierały ludziom życie, budząc jednocześnie strach i obrzydzenie. Dziś na szczęście jedynie fascynują i ciekawią, nikomu nie wyrządzając już krzywdy.

W Domu Kata istnieje możliwość udostępnienia sali dla grup, które mogą tu organizować spotkania okolicznościowe i imprezy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

  • Bilet normalny - 12zł
  • Bilet dla dzieci - 7zł
  • Bilet dla grup - 10zł
  • Bilet ulgowy - 10zł

W Kowarach niedaleko Karpacza, w zabytkowym budynku, mieści się cokolwiek nietypowe muzeum. Wizyta w placówce pozwoli całkiem dobrze zapoznać się ze sprawdzonymi przez wieki metodami zadawania śmierci i bólu. W końcu kaci specjalizowali się również w wyciąganiu informacji i zeznań. Na szczęście zgromadzonych narzędzi nikt już nie poczuje na własnej skórze.

Komentarze (1)
Anonim 13.06.2019 09:34

Dom Kata to faktycznie specyficzne miejsce, ale warto zwiedzić, ot dla ciekawostki.

Dodaj komentarz