Dom Lalki Adoptowanej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Iście magiczna kolekcja pani Urszuli Jonkisz, która zaczaruje nie tylko dziewczynki. Niezwykłą wystawęzabawek tworzy niemal tysiąc eksponatów - rzecz jasna główną rolę odgrywają najróżniejsze lalki. Od typowych “Barbie” i klasycznych bobasów, po pacynki, pluszowe misie i inne maskotki.

Wyróżnikiem tego mini-muzeum jest fakt, iż zdecydowana większość lalek posiada unikatowy, przygotowany specjalnie przez gospodynię strój. A także inne elementy charakteryzacji. Takich rzeczy nie znajdzie się w żadnym sklepie. Artystka niejednokrotnie pracowała nad popsutymi, dawno porzuconymi zabawkami. Dzięki niej coś, co zwykle trafia na śmietnik, w Domu Lalki Adoptowanej może wciąż bawić kolejne pokolenia.

Przy “Cyrku Pani Uli”, dla turystów otwartym w sezonie wakacyjnym od środy do niedzieli w godzinach 12:00-18:00, działa mały sklepik z rękodziełem.

Cennik

Bilety wstępu do Domu Lalki Adoptowanej - Cyrku Pani Uli:

ulgowe 5 zł

normalne 10 zł

grupowe 5 zł/os.

Mini przewodnik

Niebywałe mini-muzeumzabawek, stworzone dzięki osobistej pasji i rękodzielniczym talentom. Gospodyni nie tylko od wielu lat kolekcjonuje lalki, maskotki czy pacynki, ale też przygotowuje dla nich jedyne w swoim rodzaju ubiory. Liczba eksponatów oscyluje wokół tysiąca. Wiele z nich trafiło tutaj w opłakanym stanie, lecz w odpowiednich rękach zyskało nowy urok.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Anonim
10.05.2019 08:46

Bardzo ciekawe miejsce ze wspaniałą historią, stroje dla lelek - boskie. Polecam

Anonim
19.06.2023 12:18

Mam 49 lat i było to dla mnie wspaniale przezycie. Pani Ula jest przesympatyczna. Zbiera zioła w lesie. Pozdrawiam Pani Ulu.

Dodaj komentarz
Lokalizacja