Dom Lalki Adoptowanej

Iście magiczna kolekcja pani Urszuli Jonkisz, która zaczaruje nie tylko dziewczynki. Niezwykłą wystawę zabawek tworzy niemal tysiąc eksponatów - rzecz jasna główną rolę odgrywają najróżniejsze lalki. Od typowych “Barbie” i klasycznych bobasów, po pacynki, pluszowe misie i inne maskotki.

Wyróżnikiem tego mini-muzeum jest fakt, iż zdecydowana większość lalek posiada unikatowy, przygotowany specjalnie przez gospodynię strój. A także inne elementy charakteryzacji. Takich rzeczy nie znajdzie się w żadnym sklepie. Artystka niejednokrotnie pracowała nad popsutymi, dawno porzuconymi zabawkami. Dzięki niej coś, co zwykle trafia na śmietnik, w Domu Lalki Adoptowanej może wciąż bawić kolejne pokolenia.

Przy “Cyrku Pani Uli”, dla turystów otwartym w sezonie wakacyjnym od środy do niedzieli w godzinach 12:00-18:00, działa mały sklepik z rękodziełem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Bilety wstępu do Domu Lalki Adoptowanej - Cyrku Pani Uli:

ulgowe 5 zł

normalne 10 zł

grupowe 5 zł/os.

Niebywałe mini-muzeum zabawek, stworzone dzięki osobistej pasji i rękodzielniczym talentom. Gospodyni nie tylko od wielu lat kolekcjonuje lalki, maskotki czy pacynki, ale też przygotowuje dla nich jedyne w swoim rodzaju ubiory. Liczba eksponatów oscyluje wokół tysiąca. Wiele z nich trafiło tutaj w opłakanym stanie, lecz w odpowiednich rękach zyskało nowy urok.

Komentarze (1)
Anonim 10.05.2019 08:46

Bardzo ciekawe miejsce ze wspaniałą historią, stroje dla lelek - boskie. Polecam

Dodaj komentarz