Karkonoskie Drezyny Ręczne

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zamknięcie linii kolejowej do Karpacza w 2000 r. było wielce kontrowersyjną decyzją. Już po chwili wysypały się inicjatywy przywrócenia ruchu pociągów do turystycznej stolicy Karkonoszy. Jednym z najciekawszych pomysłów ożywienia historycznej trasy było uruchomienie nowej atrakcji w mieście - wycieczek drezynami.

Charakterystyka torów w okolicach Karpacza jest niezwykle interesująca - nie dość, że znajdują się bardzo wysoko (sporo powyżej poziomu 500 m n.p.m.),to jeszcze są wyjątkowo “strome” - nawet 5,16% nachylenia. Przez to pokonanie ich na drezynie stanowi niemałe wyzwanie.

Trzeba przyznać, że drezyniarze nie mają w Karpaczu lekko - ani jeżdżący pojazdami podróżni, ani gospodarze całego przedsięwzięcia. Pomimo różnorakich przeszkód, co jakiś czas opracowywane i wprowadzane są nowe idee - np. ustawienie zabytkowego wagonu mieszkalnego, który miałby służyć za zaplecze techniczne dla drezyn oraz mini-muzeum, prezentujące burzliwe dzieje linii kolejowych w Karpaczu.

Cennik

Przejażdżka drezyną - 5 zł od osoby

Mini przewodnik

Świetny pomysł na przywrócenie opuszczonej linii kolejowej do świata żywych, a w planach - pierwszy etap w kierunku powrotu regularnych pociągów. Jazda drezyną w Karpaczu to niezła, choć wyczerpująca zabawa. A to dzięki charakterystyce (ponad 5% nachylenia) tutejszych torów. KDR systematycznie dostarczają nowych atrakcji, np. mini-muzeum w zabytkowym wagonie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Renata
4.09.2018 21:44

świetna zabawa i jak na Karpacz stosunkowo niska cena (5 zł od osoby). Tor jest krótki ale za to można jeździć tak długo aż wszystkim się znudzi. Przesympatyczny człowiek opiekujący się drezyną (prawdziwy fascynat, zakochany w tych małych wózeczkach) mieszka w "wozie Drzymały" tak więc z atrakcji można skorzystać zawsze, wystarczy zapukać. Super!!!

Anonim
30.07.2019 08:49

Wow, mieszkam niedaleko Karpacza, ale o takiej atrakcji jak drezyny ręczne nie słyszałam, chyba muszę nadrobić zaległości i pojechać na przejażdżkę.

Dodaj komentarz
Lokalizacja