Miejskie Muzeum Zabawek

Karpacz może się poszczycić jednym z nielicznych w Polsce Muzeum Zabawek, które prezentują unikalną w skali światowej kolekcję lalek i zabawek z całego świata. Zbiór liczy ponad 2,5 tysiąca - powstałych na przestrzeni 200 lat - eksponatów. Najliczniejszą część ekspozycji stanowi podarowana Karpaczowi kolekcja Henryka Tomaszewskiego - wybitnego artysty, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zgromadzony zbiór, owoc wieloletnich poszukiwań i pasji kolekcjonerskiej, artysta przekazał aktem darowizny gminie Karpacz w 1994 r.

Rok później powstało Miejskie Muzeum Zabawek. Zabawki umieszczone są w gablotach. Tło każdej półeczki zostało pięknie wymalowane, tworząc bajkową scenerię, na tle której żyją lalki, odgrywając sceny "z życia wzięte". Na stałej ekspozycji prezentowanych jest ponad 2555 eksponatów, wśród których nie brakuje również zabawek współczesnych. Najcenniejsze stoją w specjalnych domkach - makietach. Sceneria "Minidomków" pobudza wyobraźnię dzieci, a dorosłym pozwala powrócić w świat dzieciństwa.

Około 80 tysięcy turystów rocznie podziwia niezwykłe lalki i zabawki w Muzeum Zabawek w Karpaczu. Na miejscu można zakupić widokówki przedstawiające najciekawsze lalki świata.

Edyta Edyta
1.01.1970 01:00

Ewa Ewa
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

  • Bilet ulgowy – 5 zł (dzieci od 7 roku życia, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)
  • Bilet normalny – 10 zł
  • Wejścia grupowe: na 10 osób – 1 opiekun bezpłatnie
  • Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację
  • Dla grup z Domów Dziecka, Domów Opieki i Domów Specjalnej Troski – wejścia bezpłatne w niedzielę

Imponująca kolekcja, licząca ponad 2,5 tys. lalek, kolejek, samochodzików, klocków, bączków, domków i tych wszystkich przedmiotów, które pobudzają wyobraźnię i przynoszą mnóstwo radości najmłodszym. Niektóre zabawki liczą sobie ok. 200 lat. Większość zbiorów to efekt osobistej pasji Henryka Tomaszewskiego. W ramach muzeum działa sklepik z niezwykłymi pamiątkami.

KM Studio może wykonać film promocyjny Miejskiego Muzeum Zabawek kamerzysta na wesele Wrocław

Komentarze (3)
Ewa Ewa 31.08.2015 12:14

To jest dopiero frajda! Dla dzieci i dorosłych! Muzeum Zabawek w Karpaczu ciekawe ekspozycje, tematyczne wystawy i świetne warsztaty dla dzieci. Poza tym przesympatyczna obsługa. Polecam dla dużych i małych!

Edyta Edyta 3.09.2015 09:58

Muzeum Zabawek Karpacz to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dużo eksponatów, lalki, zabawki, kolejki nie tylko z Polski, ale i z wielu zakątków świata. Serdecznie polecam.

Anonim 2.08.2019 08:48

Brzmi ciekawie, takie Muzeum zabawek może być niezłą rozrywką dla każdego podczas wakacji.

Dodaj komentarz