Narciarstwo biegowe

  • Adres Karkonoska
    58-540 Karpacz
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Narciarstwo klasyczne czyli "biegówki", choć wciąż niedoceniane, zaczynają się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Być może to dzięki sukcesom naszych sportowców w tej dziedzinie coraz więcej z nas wybiera tę formę rekreacji, a być może zaczynamy dostrzegać, że zima to nie tylko zjazdówki, ale także obcowanie z przyrodą na nartach biegowych.

W Karpaczu wybrać można jedną z dwóch dobrze przygotowanych tras biegowych:

  • Szlak turystyczny do uprawiania turystyki letniej i zimowej w Karpaczu, którego początek znajduję się przy ośrodku wypoczynkowym Stokrotka przy ul. Karkonoskiej 54. W zimie przygotowana jest na nim pętla o długości 2500 metrów oraz założone są ślady do uprawiania właśnie narciarstwa biegowego. Na miejscu jest także możliwość wypożyczenia sprzętu do biegówek w wypożyczalni.
  • Kolejna trasa ma swój początek przy górnej stacji kolei linowej na Kopę i kieruje się po polskiej i czeskiej części Karkonoszy, tworząc jedną większą lub dwie mniejsze pętle między Domem Śląskim, Spaloną Strażnicą, Pod Małym Szyszakiem oraz Lucni Bouda. Trasy są oznakowane pomarańczowymi tabliczkami wskazującymi kolor szlaku i długości odcinków trasy. Wypożyczalnia sprzętu znajduje się przy schronisku Dom Śląski.
Mini przewodnik

Jedna z dwóch podstawowych konkurencji narciarstwa klasycznego, zdecydowanie przystępniejsza niż narciarstwo zjazdowe. Biegówki stają się coraz popularniejszą aktywnością. Pod Karpaczem można wskazać przynajmniej 2 dobre trasy: 2,5-kilometrową pętlę przy Karkonoskiej 54 i pomarańczowe szlaki wokół Domu Śląskiego i górnej stacji wyciągu na Kopę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Biegóweczki
4.03.2016 13:30

Rzeczywiście może i biegówki nie są tak popularne jak ich konkurencja ze stoków, ale coraz bardziej zaczyna się to zmieniać. Zapraszam również na mojego bloga poświęconego temu sportowi. https://wypozyczalniabiegowek.wordpress.com/2016/03/03/narciarstwo-biegowe-sport-dla-kazdego/#more-115 Pozdrawiam

Anonim
4.07.2019 08:39

Biegówki kojarzą mi się ze szkołą podstawową i bieganiem zamiast wf-u zimową porą. Może nadszedł czas żeby i w dorosłości spróbować? Przekonamy się w sezonie :)

Dodaj komentarz
Lokalizacja