Nartostrada Grosik

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nartostrada Grosik to trudna trasa przeznaczona dla dobrze jeżdżących narciarzy i snowboardzistów. Najprostszy dostęp do dolnej stacji tego wyciągu prowadzi z „Euro”. Jest to wąski około 600 metrowy przesmyk o szerokości około 4 metrów, pod sam koniec jest stromy na poziomie trasy czerwonej.

Trasa wyposażona została w wyciąg orczykowy dwuosobowy, o długości 863 metry, przepustowości 1200 osób na godzinę i różnicy poziomów wzniesień równej 243 metry.

Zjazd z Grosika należy do najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych w całym kompleksie. Początek to końcowa część nartostrady przy „Złotówce” gdzie mamy możliwość zjazdu do tego wyciągu bądź też zjazdu Grosikiem, oznaczonego kolorem czerwonym.

Ostatnie 300 metrów trasy jest najbardziej stromą częścią tej nartostrady, a przez wzgląd na jej zakończenie (mostek i skręt w lewo) powinniśmy zachować dużą ostrożność. Stworzono jednak objazd mijający najbardziej stromą część Grosika, przeznaczony dla osób nie do końca pewnych swoich umiejętności. Odcinek ten znajduje się po prawej stronie góry i jest on co prawda 3 razy dłuższy, aczkolwiek znacznie bezpieczniejszy.

Więcej o: Grosiku.

Cennik

Karnety narciarskie w okresie od 01.03.2015 do końca sezonu

Rodzaj biletów

Od poniedziałku do czwartku

Piątek, sobota, niedziela

Karnet 1 dniowy

30 zł

35 zł

Karnet 2 godzinny

30 zł

Kolej 2-os Liczykrupa dla narciarzy – 1 wjazd

8 zł


Karnety narciarskie w okresie od 01.03.2015 do końca sezonu

Rodzaj biletów

Osoby dorosłe

Dzieci / młodzież do lat 18

Karnet 1 dniowy

60 zł

55 zł

Karnet 3 godzinny

45 zł

40 zł

Karnet 2 godzinny

30 zł

Kolej 2-os Liczykrupa dla narciarzy – 1 wjazd

8 zł

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
24.06.2019 09:22

Byliśmy na zimowym urlopie ze znajomymi i byliśmy pod wrażeniem Nartostrady Grosik. Fajna trasa, dobrze nam się szusowało.

Dodaj komentarz
Lokalizacja