Nartostrada Grosik

Nartostrada Grosik to trudna trasa przeznaczona dla dobrze jeżdżących narciarzy i snowboardzistów. Najprostszy dostęp do dolnej stacji tego wyciągu prowadzi z „Euro”. Jest to wąski około 600 metrowy przesmyk o szerokości około 4 metrów, pod sam koniec jest stromy na poziomie trasy czerwonej.

Trasa wyposażona została w wyciąg orczykowy dwuosobowy, o długości 863 metry, przepustowości 1200 osób na godzinę i różnicy poziomów wzniesień równej 243 metry.

Zjazd z Grosika należy do najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych w całym kompleksie. Początek to końcowa część nartostrady przy „Złotówce” gdzie mamy możliwość zjazdu do tego wyciągu bądź też zjazdu Grosikiem, oznaczonego kolorem czerwonym.

Ostatnie 300 metrów trasy jest najbardziej stromą częścią tej nartostrady, a przez wzgląd na jej zakończenie (mostek i skręt w lewo) powinniśmy zachować dużą ostrożność. Stworzono jednak objazd mijający najbardziej stromą część Grosika, przeznaczony dla osób nie do końca pewnych swoich umiejętności. Odcinek ten znajduje się po prawej stronie góry i jest on co prawda 3 razy dłuższy, aczkolwiek znacznie bezpieczniejszy.

Więcej o: Grosiku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 24.06.2019 09:22

Byliśmy na zimowym urlopie ze znajomymi i byliśmy pod wrażeniem Nartostrady Grosik. Fajna trasa, dobrze nam się szusowało.

Dodaj komentarz