Pałac Nowy Dwór - Radociny

  • Adres Zamkowa
    58-530 Kowary
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pałac Nowy Dwór - Radociny zbudowany został w 1507 roku na polecenie ówczesnego właściciela Kowar hrabiego Caspara von Schaffgotscha. Dopiero w czasach wojny trzydziestoletniej, dwór opuścił "ręce" Schaffgotschów i przeszedł na własność hrabiego Procopa Czernian von Chudenitza.

W XVII wieku miała miejsce pierwsza gruntowna przebudowa. W trakcie kolejnej w XIX wieku nadano pałacowi charakter neogotyckiego zameczku, otoczonego XIX-wiecznym parkiem.

W 1913 roku miały miejsce kolejne prace remontowe i dwór przekształcił się w lazaret (z inicjatywy Teodory von Reuss). Po zakończeniu II Wojny Światowej w pałacu mieścił się dom wczasowy, a następnie Instytut Energii Jądrowej.

Nowy Dwór znajduje się obecnie w prywatnych rękach i jest niedostępny do zwiedzania.

Mini przewodnik

Posiadłość na terenie dzisiejszych Kowar powstała w 1507 roku, na życzenie właścicieli dóbr ziemskich Schaffgotschów. Rezydencja była wielokrotnie przebudowywana (obecnie reprezentuje styl neogotycki),pełniła również inne funkcje, jak dom wczasowy, szpital polowy czy Instytut Energii Jądrowej. Dziś pałac Nowy Dwór-Radociny jest niedostępny dla turystów.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
31.05.2019 11:03

Bardzo wielka szkoda, że nie można zobaczyć Dworu Radociny, ubolewam bardzo.

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia