Schronisko na Przełęczy Okraj

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przytulna, strzelista chatka oddalona o kilka niespiesznych kroków od terytorium Czech. Do czasu dołączenia do strefy Schengen znajdowało się tutaj najwyżej (1046 m n.p.m.) położone w Polsce drogowe przejście granice.

Schronisko PTTK na potrzeby turystów oddaje darmowy parking i 40 miejsc noclegowych. Pokoje pomieszczą od 2 do 7 gości. Za niewielką dopłatą można przenocować pod dachem również swojego psa – pod warunkiem, że zwierzak będzie miał założony kaganiec. Łazienki pozwolą odświeżyć się po długiej podróży/wędrówce. Miejscowy bar serwuje m.in. zupy, pierogi, kotlety, ser smażony – każdy powinien móc wybrać coś, co skutecznie uzupełni zapasy energii i jednocześnie odpowiada jego preferencjom smakowym. Sala z kominkiem i zewnętrzny krąg pod ognisko perfekcyjnie nadają się na małe biesiady lub zabawę sylwestrową.

Recepcja mieści się w osobnym, niewielkim domku. Dodatkowo w schronisku działa wypożyczalnia rowerów.

Schronisko na Przełęczy Okraj powstało z dawnej gospody i bacówki. Zajazdy dla turystów budowano w tym miejscu już w pierwszych latach XIX wieku.

Mini przewodnik

Nadgraniczne schronisko, położone jakieś 50-55 metrów od umownej linii rozdzielającej Polskę z Czechami, na Przełęczy Okraj. Placówka PTTK może przyjąć maksymalnie 40 gości jednocześnie. Do dyspozycji turystów są darmowy parking samochodowy, łazienki, niewielki bar oraz klimatyczna świetlica z kominkiem. Dodatkowo są wypożyczalnia rowerów oraz miejsce na ognisko.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
17.05.2019 08:48

Jestem "górołazem" i na przełęczy Okraj jestem dość często. Schronisko wspomniane w artykule jest naprawdę przyjemne i polecam tam zajrzeć na jedzonko podczas wędrówek.

Dodaj komentarz
Lokalizacja