Schronisko Nad Łomniczką

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Schronisko "Nad Łomniczką" jest to niewielki drewniany budyneczek zbudowany nad potokiem Łomniczki, na wysokości 1002 m n.p.m. Zlokalizowany jest przy czerwonym szlaku turystycznym, który prowadzi do Kotła Łomniczki, a następnie na Równię pod Śnieżką. Pierwszą zabudowę wzniesiono w tym miejscu na początku XIX w. w postaci szałasu myśliwskiego, a następnie powstała gospoda oraz ścieżka w stronę Śnieżki. Jako jedyne schronisko w tym rejonie, posiada własną turbinkę elektryczną. Dziś, obiekt jest właściwie bufetem turystycznym, dysponującym 50 miejscami konsumpcyjnymi w przytulnej salce. Nie ma możliwości noclegu.

Schronisko stanowi ulubiony cel spacerów wczasowiczów z Karpacza, a zimą docierają tu nawet kuligi.

Mini przewodnik

Może i nie imponuje wyglądem i gabarytami, za to zapewnia nieocenione schronienie w przypadku nagłego załamania pogody lub innej potrzeby. Stanica stoi nieopodal przepływającej obok Łomniczki, przy czerwonym szlaku na Równię pod Śnieżką, na wysokości 1002 m n.p.m. W schronisku Nad Łomniczką nie ma niestety miejsc noclegowych, są jednak bufet i jadalnia dla 50 osób.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
18.07.2019 13:30

Schronisko "Nad Łomniczką" faktycznie jest bardzo urokliwe, również lubię się tam wybrać na spacer jak jestem w Karpaczu.

Dodaj komentarz
Lokalizacja