Ścieżka turystyczna Dolina Wilczego Potoku

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ścieżka turystyczna "Dolina wilczego potoku" znajduje się przy Centrum Informacji Karkonoskiego Parku Narodowego, we wczasowej dzielnicy Karpacza – Wilczej Porębie.

Trasa wiedzie zarówno wśród łąk, jak i w terenie leśnym. Ma długość 3,6 kilometra i na jej przebycie należy poświęcić od 1,5 do 2 godzin. Na ścieżce ustawiono 8 tablic informacyjnych, tematyką obejmujących m.in. faunę, botanikę, geomorfologię czy ornitologię. Można dowiedzieć się z nich jaką rolę pełni w lesie martwe drewno, w jaki sposób i dlaczego przebudowany został lokalny drzewostan, czym jest archiwum genetyczne jodły pospolitej oraz czym od zwykłych budek dla ptaków, różnią się budki dla nietoperzy.

Spacer ścieżką "Dolina Wilczego Potoku" to doskonała okazja na przybliżenie procesów, zachodzących w naturze oraz zapoznanie się z działaniami, jakie podejmuje Karkonoski Park Narodowy, by chronić przyrodę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
9.07.2019 08:42

Kocham takie trasy, lubię chodzić i poszerzać wiedzę również, a łącząc jedno i drugie na ścieżce turystycznej Doliną Wilczego Potoku będę wniebowzięta.

Dodaj komentarz
Lokalizacja