Solana - grota solna inhalacyjna

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Solana - grota solna inhalacyjna, dzięki swojemu wyjątkowemu mikroklimatowi wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli. Ma działanie profilaktycznie, lecznicze i rekreacyjnie. Poprawia samopoczucie, ale także wzbogacają organizm o niezbędne związki, ponieważ mikroklimat tworzony jest w warunkach odpowiedniej wilgotności i w obecności biopierwiastków, takich jak: jod - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, a więc i prawidłową przemianę materii, wapń - stanowi 1, 5 - 2% masy ciała i odgrywa kluczową rolę w procesach biochemicznych i fizjologicznych, natomiast sód, chlor, potas - funkcje tych pierwiastków są ze sobą ściśle powiązane

Sól kamienna, użyta w grocie, a wykorzystywana również do budowy lamp solnych, jest naturalnym ujemnym jonizatorem - poprawia jakość powietrza, produkując korzystne jony ujemne.

Z medycznego punktu widzenia zastosowanie solanki jest bardzo szerokie, a szczególnie przydatne w leczeniu wspomagającym schorzeń:

- schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych
- alergie
- schorzenia dermatologiczne
- choroby układu sercowo - naczyniowego
- choroby układu pokarmowego
- niedoczynność, nadczynność tarczycy
- choroby reumatyczne
- stany wzmożonego napięcia układu nerwowego /nerwice, stany stresowe/


UWAGA - inhalacyjna grota solna znajdująca się w Domu Wczasowym Mieszko przy ulicy Mickiewicza w Karpaczu wstrzymała działalność.

Mini przewodnik

Morski klimat na wyciągnięcie ręki w samym sercu Karkonoszy. A to wszystko dzięki jaskini solnej, którą może poszczycić się Karpacz. Krótka sesja inhalacyjna w grocie może przysłużyć się zdrowiu oraz procesowi leczenia niektórych schorzeń. Na miejscu można zaopatrzyć się również w lampę solną, której naturalna jonizacja poprawia jakość domowego powietrza.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
20.05.2019 09:23

Wielka szkoda, że już nie działają. Byłam kiedyś i naprawdę mi to pomogło na tarczycę, wyniki były o niebo lepsze a i relaks niczego sobie.

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia