Solana - grota solna inhalacyjna

Solana - grota solna inhalacyjna, dzięki swojemu wyjątkowemu mikroklimatowi wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli. Ma działanie profilaktycznie, lecznicze i rekreacyjnie. Poprawia samopoczucie, ale także wzbogacają organizm o niezbędne związki, ponieważ mikroklimat tworzony jest w warunkach odpowiedniej wilgotności i w obecności biopierwiastków, takich jak: jod - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, a więc i prawidłową przemianę materii, wapń - stanowi 1, 5 - 2% masy ciała i odgrywa kluczową rolę w procesach biochemicznych i fizjologicznych, natomiast sód, chlor, potas - funkcje tych pierwiastków są ze sobą ściśle powiązane

Sól kamienna, użyta w grocie, a wykorzystywana również do budowy lamp solnych, jest naturalnym ujemnym jonizatorem - poprawia jakość powietrza, produkując korzystne jony ujemne.

Z medycznego punktu widzenia zastosowanie solanki jest bardzo szerokie, a szczególnie przydatne w leczeniu wspomagającym schorzeń:

- schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych
- alergie
- schorzenia dermatologiczne
- choroby układu sercowo - naczyniowego
- choroby układu pokarmowego
- niedoczynność, nadczynność tarczycy
- choroby reumatyczne
- stany wzmożonego napięcia układu nerwowego /nerwice, stany stresowe/


UWAGA - inhalacyjna grota solna znajdująca się w Domu Wczasowym Mieszko przy ulicy Mickiewicza w Karpaczu wstrzymała działalność.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 20.05.2019 09:23

Wielka szkoda, że już nie działają. Byłam kiedyś i naprawdę mi to pomogło na tarczycę, wyniki były o niebo lepsze a i relaks niczego sobie.

Dodaj komentarz