Spływy kajakowe Siedlęcin

Kajakarstwo to specyficzna dyscyplina sportu, która ma wiele różnych form. Od spokojnego wiosłowania na zamkniętym akwenie, przez rekreacyjne spływy mniejszymi i większymi rzekami, aż po ekstremalne kajakarstwo górskie. Gospodarze przystani kajakowej Ibiza w Siedlęcinie specjalizują się w drugim z wymienionych sposobów na aktywny wypoczynek.

Główna baza mieści się w sąsiedztwie charakterystycznej Wieży Książęcej. To punkt startowy dla pierwszego z proponowanych wariantów spływu: wzdłuż 7-kilometrowego odcinka rzeki Bóbr pomiędzy Siedlęcinem a Wrzeszczynem. Druga ze stałych tras w ofercie to liczący już 23-kilometry odcinek Nielestno - Lwówek Śląski, trzecia zaś: 16 kilometrów z Bolesławca do miejscowości Trzebień. Generalnie organizator spływów operuje na rzece Bóbr - notabene znanej również amatorom pontonowego raftingu - i wszelkie szczegóły wyprawy można ustalić dość elastycznie. Naturalnie każdy uczestnik kajakowego spływu otrzymuje kapok i inne niezbędne wyposażenie.

I jeszcze jedna, dość istotna rzecz: organizator spływów kajakowych z Siedlęcina prowadzi również wypożyczalnię sprzętu wodnego nad Jeziorem Złotnickim, w miejscowości Złoty Potok. Główną atrakcją ma być udostępniony szerokiemu audytorium w lipcu 2018 r. rower wodny Pola-one.

W dużym uproszczeniu: wygląda jak skrzyżowanie klasycznego bicykla z katamaranem i pontonami. Niecodzienna, w fazie prototypu rozpędzająca się na spokojnej tafli do ok. 10 km/h konstrukcja ma być jeszcze rozwijana w przyszłości. Najlepiej zresztą samodzielnie przekonać się, jakie wrażenia daje jazda takim oryginalnym rowerem wodnym.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 8.05.2019 12:37

Byłam na spływie kajakowym w Siedlęcinie wraz ze znajomymi i szczerze polecamy ! Fantastyczna przygoda z nutką adrenaliny :)

Dodaj komentarz