Trasa rowerowa przez Budniki i Kowary

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kolejną wartą przejechania trasą rowerową jest niezwykle malownicza, około 15 kilometrowa wycieczka przez Budniki i Kowary.

Początek trasy to centrum Karpacza, z którego należy jechać drogą asfaltową, przez ulice Kopernika i Obrońców Pokoju, w stronę Wilczej Poręby. Trafiając w końcu na szlak oznaczony kolorem zielonym, należy przejechać nim około 200 metrów i wjechać do lasu.

Zielone znaki poprowadzą nas do Budnik. Warto trochę zwolnić, ponieważ mijane po drodze widoki na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską zapierają dech w piersiach. Dojeżdżając do Budnik należy wjechać na szlak żółty, kierujący do Kowar - a dokładniej do jednej z ich dzielnicy - Krzaczyny.

Po drodze, przez około 300 metrów lepiej sprowadzić rower, ze względu na występujące tu trudności terenu. Dojeżdżając do leśniczówki Jedlinki, należy skręcić w lewo i powracając na zielony szlak, dojechać do Osiedla Skalnego i do centrum Karpacza.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
3.07.2019 08:36

Trasa rowerowa przez Budniki i Kowary faktycznie jest godna polecenia. Piękne widoki, fajny przejazd. Jeżdżę na rowerze mtb i te 300 metrów z artykułu przejechałem, ale faktycznie na zwykłym górskim może być ciężej.

Dodaj komentarz
Lokalizacja