Trasa rowerowa przez Miłków, Głębock i Mysłakowice

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Początek tej 22 kilometrowej trasy ma swoje miejsce przy Domu Wypoczynkowym „Bachus”, będącym niegdyś karczmą sądową. Z tego miejsca wjechać należy w ulice Kościelną, Nadrzeczną, mijając nowe bloki, aż do Kolejowej, w którą skręcić należy w lewo. 

Na końcu ulicy Kolejowej, skręcić należy w prawo i drogą szutrową dojechać aż do wsi Miłków, u zboczy góry Strzelec. Jeszcze przed stadniną koni i zabytkowym zespołem pałacowym, należy skręcić w lewo, w polną drogę, która poprowadzi nas do drogi łączącej Miłków z Sosnówką. 

I właśnie do Sosnówki należy się teraz kierować. Po około 300 metrach jazdy szosą dojeżdżamy do malowniczej wsi Głębock, gdzie pojawia się już szlak czerwony, kierujący do skrętu w prawo i do niedalekich Mysłakowic. Po drodze można nieco zwolnić i popodziwiać stylową architekturę domów tyrolskich.

Po przyjeździe do kościoła i pałacu w Mysłakowicach, przejechać warto przez zabytkowy park, kierując dworca PKP Mysłakowicach, skąd udajemy się w kierunku Dolnośląskich Zakładów Przemysłu Lniarskiego "Orzeł", będących niegdyś jednym z najstarszych przedsiębiorstw działających w tej dziedzinie przemysłu. Po minięciu zakładu kierować się już należy z powrotem w stronę Karpacza.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
2.07.2019 12:01

Ta trasa rowerowa jest naprawdę ciekawa, po drodze można zobaczyć kilka fajnych atrakcji a i widoki są niebywałe. Polecam jak ktoś jest lub wybiera się do Karpacza przejechać te 22 km, warto.

Dodaj komentarz
Lokalizacja