Trójkąt Bermudzki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Tajemnicę "Trójkąta Bermudzkiego Karpacza" próbowano wyjaśnić już od wielu lat, ale nikomu się to nie udało. Wieści o dziwnym zachowaniu się samochodów na pewnym odcinku ul. Strażackiej fascynowały reporterów, dziennikarzy, mieszkańców i wielu turystów od bardzo dawna. Przyjeżdżają tam wycieczki, aby obserwować jak autokar, który je przywiózł, po wyłączeniu silnika wraca tyłem do góry! Wokół dziwnego odcinka szosy krąży wiele przypuszczeń, najbardziej jednak potwierdza się możliwość specyficznej iluzji optycznej.

Chociaż szosa jest prawidłowo pochylona od mostu na potoku Łomniczka w kierunku DW "Orlen" aż o 2,5 metra i samochody zachowują się normalnie, cóż z tego kiedy oko mówi inaczej! Faktem jest, że samochód cofa się bez widocznej przyczyny jako, że szosa na oko opada akurat w przeciwną stronę. A więc fenomen natury? Czyżby była to zagadka tak dobrze zbadanego świata?

Osobliwość tę można łatwo sprawdzić samemu, np. wylewając na drogę trochę wody, czy kładąc piłkę lub okrągłą butelkę.

Mini przewodnik

Jedna z wizytówek Karpacza, czyli miejsce, w którym grawitacja działa nieco na odwrót. Sceptycy mówią - iluzja optyczna. Pozostali - odrobina magii w szarym świecie. By wyrobić sobie zdanie na ten temat, najlepiej osobiście udać się na ulicą Strażacką (nieopodal Dzikiego Wodospadu) i przeprowadzić empiryczny eksperyment. Potrzebne będzie tylko coś, co się toczy.


Opinie

Edyta
Edyta
8.09.2015 21:15

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
EdytaEdyta
8.09.2015 21:13

Zdziwiło mnie, gdy zobaczyłam pojęcie: Trójkąt Bermudzki Karpacz. Ciekawość powoduje, że muszę się tam wybrać!

Anonim
31.07.2019 08:44

Byłam tam za dzieciaka i nie mogłam zrozumieć o co cały ambaras z tym Trójkątem Bermudzkim. Teraz chętnie zobaczyłabym ponownie to zjawisko, ciekawa sprawa. Do Karpacza mam niedaleko więc możliwe, że pojadę zobaczyć to "cofanie się w górę".

Dodaj komentarz
Lokalizacja