Wędrówki na rakietach śnieżnych

Popularne niegdyś używanie rakiet śnieżnych do poruszania się po śniegu, obecnie stało się niecodzienną formą zimowej rekreacji, a także niezbyt ciężkim trekkingiem dla każdego. Wędrówki na rakietach śnieżnych niosą za sobą masę plusów i oprócz tego, że są po prostu aktywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, to w dodatku dostarczają oczom przepięknych widoków, a duszy wyciszenie i wiele pozytywnych wspomnień z zasypanych śniegiem szlaków. Pozwalają także na poznanie wielu interesujących osób, z którymi należy współpracować na szlaku.

Jedynym ograniczeniem tej aktywności jest śnieg, a jego akurat na karkonoskich szlakach późną jesienią, zimą, a nawet wczesną wiosną nie brakuje. Ponadto, dużo łatwiej jest wędrować po zasypanych szlakach w rakietach, które zapobiegają zapadaniu się w głębokim śniegu

W okolicach Karkonoszach jest wiele bezpiecznych tras, obejmujących np. Przełęcz Okraj, Karpacz, Borowice, Przesiekę, Michałowice, Białą Dolinę i Polanę Jakuszycką. Dowolnie można także dostosować poziom trudności wędrówki.

To fantastyczna atrakcja dla osób dorosłych, a nawet seniorów. Sprawnie chodzące dzieci także poradzą sobie doskonale.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Zwały śniegu nie są wystarczającym pretekstem, by odpuścić sobie spacer po górskich terenach. Wystarczy założyć na buty rakietki śnieżne, by co krok nie zapadać się po pas w białym puchu. Pod Karkonoszami nie brakuje malowniczych, w pełni bezpiecznych tras i szlaków. To doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu dla seniorów, dorosłych i starszych dzieci.

Komentarze (1)
Anonim 4.07.2019 08:41

Takiej atrakcji jak wędrówki na rakietach śnieżnych jeszcze nie próbowałam, chyba wiem co będę robiła z dziećmi podczas ferii !

Dodaj komentarz