Wędrówki na rakietach śnieżnych

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Popularne niegdyś używanie rakiet śnieżnych do poruszania się po śniegu, obecnie stało się niecodzienną formą zimowej rekreacji, a także niezbyt ciężkim trekkingiem dla każdego. Wędrówki na rakietach śnieżnych niosą za sobą masę plusów i oprócz tego, że są po prostu aktywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, to w dodatku dostarczają oczom przepięknych widoków, a duszy wyciszenie i wiele pozytywnych wspomnień z zasypanych śniegiem szlaków. Pozwalają także na poznanie wielu interesujących osób, z którymi należy współpracować na szlaku.

Jedynym ograniczeniem tej aktywności jest śnieg, a jego akurat na karkonoskich szlakach późną jesienią, zimą, a nawet wczesną wiosną nie brakuje. Ponadto, dużo łatwiej jest wędrować po zasypanych szlakach w rakietach, które zapobiegają zapadaniu się w głębokim śniegu

W okolicach Karkonoszach jest wiele bezpiecznych tras, obejmujących np. Przełęcz Okraj, Karpacz, Borowice, Przesiekę, Michałowice, Białą Dolinę i Polanę Jakuszycką. Dowolnie można także dostosować poziom trudności wędrówki.

To fantastyczna atrakcja dla osób dorosłych, a nawet seniorów. Sprawnie chodzące dzieci także poradzą sobie doskonale.

Mini przewodnik

Zwały śniegu nie są wystarczającym pretekstem, by odpuścić sobie spacer po górskich terenach. Wystarczy założyć na buty rakietki śnieżne, by co krok nie zapadać się po pas w białym puchu. Pod Karkonoszami nie brakuje malowniczych, w pełni bezpiecznych tras i szlaków. To doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu dla seniorów, dorosłych i starszych dzieci.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
4.07.2019 08:41

Takiej atrakcji jak wędrówki na rakietach śnieżnych jeszcze nie próbowałam, chyba wiem co będę robiła z dziećmi podczas ferii !

Dodaj komentarz
Lokalizacja