Western City

Western City to park rozrywki osadzony w westernowym klimacie, mieszczący się w Ściegnach, tuż obok Karpacza. Jego powierzchnia to około 65 hektarów pastwisk, zagród i miasteczko kowbojskie. Na kompleks składa się stylizowana zabudowa, w skład której wchodzą m.in. Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy poczta. Znajduje się tu ponad 40 koni, większość z wywodzącej się z Dzikiego Zachodu rasy – American Quarter Horse. Szczególną atrakcją Western City są specjalne pokazy – codziennie o godzinie 15:10 ma miejsce inscenizacja napadu na bank, z kolei o godzinie 12:00 można obejrzeć pojedynek rewolwerowców.

Na odwiedzających czeka tu moc atrakcji i możliwości. Można sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach zręcznościowych, jak choćby rzut do celu nożem, włócznią, strzelanie z łuku, wspinanie się na pal. Na miejscu znajduje się również strzelnica, a dorośli mogą nauczyć się rzucać prawdziwym lassem. Zaraz za miasteczkiem znajduje się Gold City, a więc centrum płukania złota. Instruktorzy szkolą, jak płukać złoto starą, traperską metodą. Mało tego – raz do roku organizowane są tu Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Jest tu także mini zoo, w którym obejrzeć można konie, kozy, kuce, owce, kozły, krowy, osły, jaki, daniele oraz... bizony.

W całym miasteczku natrafić można na wiele indiańskich akcentów. Codziennie o godzinie 13:00 mają miejsce pokazy tańca indiańskiego. Po tutejszym stawie można przepłynąć się indiańską łodzią canoe. Poza tym, w Western City można odnaleźć wiele indiańskich rekwizytów, a raz do roku, można wziąć udział w Dniach Indian, przybliżających ich kulturę.

Dodatkowymi atrakcjami tego wyjątkowego miejsca są byk mechaniczny, bicie monet, ścieżka edukacyjna, możliwość nabycia dolara z własną podobizną, możliwość nauki jazdy konnej w stylu western i wiele, wiele innych! To zatem fantastyczna, rodzinna rozrywka, która nie pozwoli dzieciom i dorosłym na choćby sekundę nudy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 16.07.2019 13:40

Jedziemy do Karpacza z tydzień i dzieciaki już nie mogą się doczekać żeby zobaczyć Western City, słyszeliśmy, że to nie lada atrakcja. Na zdjęciach wygląda nieźle.

Dodaj komentarz