Zamek Śląskich Legend w Pławnej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Baśniowy, wręcz magiczny zakątek. Zamek Śląskich Legend w oryginalny sposób łączy w sobie koloryt lokalnego folkloru, jedyny w swoim rodzaju teatr oraz intrygujące warsztaty rzemieślnicze oraz artystyczne. Do tego trzeba dodać edukacyjno-rozrywkowe walory pobliskiego Grodu Rycerskiego. Każde dziecko będzie się świetnie bawić - bez względu na to, czy w metryce ma 3, czy też 103 lata.

Główną atrakcją Zamku Śląskich Legend, założonego przez miejscowego artystę Dariusza Milińskiego, będzie spektakl z udziałem aktorów i lalek wielkości dorosłego człowieka, prezentujący widzom najciekawsze z regionalnych podań. Naturalnie kluczową rolę w wielu z nich odgrywa postać Ducha Gór - mitycznego władcy Karkonoszy, znanego również jako Rzepiór i Liczyrzepa. Po przedstawieniu cała scena i instalacja należą w pełni do gości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kukłami i innymi rekwizytami dzieci odegrały taką scenkę, jaką akurat podsunie im bujna wyobraźnia.

A to dopiero pierwsza z fascynujących możliwości spożytkowania swojego czasu, jakie wiążą się z Zamkiem Śląskich Legend. Drugim filarem tego magicznego parku są pracownie artystyczne i rzemieślnicze. Od ceramiki, przez drzeworytniczą litografię, aż po kowalską kuźnię. Zajęcia organizowane są po wcześniejszym umówieniu, dla grup zorganizowanych. Jeszcze więcej tego rodzaju atrakcji czeka w Grodzie Rycerskim - położonego po sąsiedzku średniowiecznego skansenu. Zbrojownia, łucznicza strzelnica, nauka walki bronią białą, drewniana palisada, wieżyczki strażnicze, pojedynki rycerzy, codzienne życie wioski… a jako wisienka na torcie replika Konia Trojańskiego.

Zamek Śląskich Legend oraz Gród Rycerski w Pławnej nie mają ściśle określonych godzin otwarcia - zwykle są to wakacje, weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy. Jak zaznacza gminny informator turystyczny: gospodarze mieszkają w pobliżu i wychodzą do zainteresowanych gości. Mimo wszystko przed wyjazdem najlepiej skontaktować się telefonicznie i upewnić się co do dostępności placówki. Przy okazji warto odwiedzić również Arkę Noego, autorską galerię Dariusza Milińskiego (wiele jego rzeźb otacza cały teren przy Zamku Śląskich Legend i Grodzie Rycerskim),Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych czy gospodarstwo agroturystyczne z własnym mini-zoo.

Wstęp biletowany.

Mini przewodnik

Jedyny w swoim rodzaju park rozrywkowo-edukacyjny. Z jednej strony Zamek Śląskich Legend, teatralnie pokazujący magiczne opowieści regionu Karkonoszy i Sudetów. Z drugiej: Gród Rycerski, średniowieczny mini-skansen. Na dodatek warsztaty i pracownie rzemieślnicze dla grup zorganizowanych, a wszędzie dookoła oryginalne prace artystyczne Dariusza Milińskiego.

Galeria

Opinie

Anonim
31.05.2023 12:51

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
8.05.2019 12:44

Zamek Śląskich legend w Pławnej to miejsce, które na pewno warto odwiedzić. Dawno nic nie zrobiło na nas takiego wrażenia :)

Dodaj komentarz
Lokalizacja