3 pomysły na ferie. Kreatywnie, rozwijająco, rodzinnie

Wielkimi krokami zbliża się zima i, wraz z nią, ferie szkolne. Wielu rodziców już dziś gorączkowo zastanawia się, co zrobić, by zapewnić swoim pociechom miły i wartościowy czas i, jednocześnie, nie musieć rezygnować w tym okresie z pracy. Pomysłów jest kilka – od półkolonii, przez tradycyjne odwiedziny u dziadków, aż do zagranicznych wyjazdów, które łączą w sobie edukację i rozrywkę. W bogactwie zimowych ofert każdy bez problemu znajdzie tę idealną dla siebie.

Nauka i rozrywka

Doskonałym rozwiązaniem na chłodne, zimowe dni jest wyjazd zagraniczny. W zależności od konkretnych upodobań i budżetu można wybierać spośród wielu ciekawych ofert. Okres wolnego od szkoły warto wykorzystać na miłą i rozwijającą edukację. Nauki nigdy za wiele! Szczególnie takiej, która oprócz wiedzy oferuje nam także świetną zabawę. Poznawanie języków w środowisku dla nich naturalnym gwarantuje zupełnie inną jakość nauczania. Angielski za granicą ma nie tylko inne brzmienie – poznawanie go w Wielkiej Brytanii czy USA pozwala zapoznać się z akcentami, gramatyką, naturalną wymową i powiedzeniami ulicznego języka, których nie będziemy mieli szansy przyswoić na żadnej lekcji.

Nauka angielskiego za granicą może się odbywać w różnych miejscach. Firma Atas ma w swojej ofercie ciekawe wyjazdy. Pobyt w Brighton to aż dwadzieścia lekcji języka na tydzień, a do tego szeroki pakiet zajęć popołudniowych. W planie wyjazdu także wycieczki po mieście, a nawet jednodniowa wyprawa do Londynu. Ale angielskiego można się uczyć też na Malcie, w Miami czy Cambridge. Dla każdego coś miłego!

Przedszkolne przygody

Dobrym pomysłem na radosne i przyjemne spędzenie wolnego od szkoły są różnego rodzaju półkolonie, odbywające się często w szkołach czy przedszkolach. To ciekawa alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem komputera. Zamiast długie godziny marnować na gry i surfowanie w sieci, można miło i radośnie bawić się w towarzystwie innych dzieci. A to dla maluchów niezwykle cenne. Socjalizacja w tym wczesnym okresie życia jest warunkiem prawidłowego rozwoju. Pozwala nauczyć się nawiązywania kontaktów, przełamać nieśmiałość. Uczy pracy w grupie, rozmowy, przekazywania emocji. Nie sposób przecenić tego, jak istotne jest dla dziecka przebywanie w grupie rówieśniczej. Dlatego półkolonie jest doskonałą metodą na pogłębianie tej więzi.

Z rodziną najlepiej

Miłe ferie to także te spędzone z rodziną. W zależności od tego, jakie są nasze możliwości czasowe jako rodziców, weźmy na ten czas urlop lub pozwólmy dziecku na odwiedziny u dziadków. Takie wyjazdy stanowią bezcenną pamiątkę na całe życie. Zapach babcinej szarlotki, długie spacery z dziadkiem, wspólne gry planszowe i czytanie książek – któż z nas nie wspomina takich przygód z rozrzewnieniem? Dzieciństwo to okres, w którym uczymy się budować więzi, mówić o swoich uczuciach. A tego nigdzie nie przyswoimy lepiej niż właśnie w gronie bliskich nam, kochających osób. Ferie nie muszą być prestiżowe i zagraniczne, by być wartościowymi. Pamiętajmy o tym.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Dodano: 2019-11-19
Komentarze (0)
Dodaj komentarz