5 sposobów na zabicie czasu w podróży

Jeśli planujemy długą podróż i szukamy pomysłów na zabicie czasu, warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Wybierzmy rozrywkę, dzięki której podróż minie znacznie szybciej, a my nauczymy się czegoś nowego. Postawmy na rozwiązania analogowe i cyfrowe. Oto 5 sposobów na zabicie czasu w podróży.

Zgłębiajmy nową dziedzinę przez Internet

Scrollowanie jest już tak powszechne, że dla wielu z nas stało się nawykiem. Czasami można przyłapać się na tym, że automatycznie sięgamy do kieszeni po to, żeby wyjąć smartfona i bez celu przeglądać social media. Często można stracić wiele czasu, zapoznając się z wątpliwej jakości contentem na portalach plotkarskich czy oglądając bezsensowne filmiki.

Nie musi tak być. Choć długa podróż sprzyja przeglądaniu Internetu na smartfonie, tym razem sprawmy, aby było pożyteczne i ciekawe. Być może wcześniej planowaliśmy zmianę w aranżacji wnętrza, poszukiwaliśmy nowego samochodu lub po prostu zaciekawił nas nieznany nam do tej pory temat – na przykład ostatnia misja na Marsa, dostosowanie diety do budowy ciała czy historia jakiejś marki odzieżowej. W czasie podróży nauczmy się czegoś nowego i podzielmy pozyskanymi informacjami z innymi uczestnikami wyjazdu. Taka burza mózgów może być bodźcem do ciekawej dyskusji lub chęci poszerzania wiedzy na dany temat. Nasze pomysły możemy przed wyjazdem zapisać w notatniku, a w trakcie podróży po kolei sprawdzać zapisane informacje. Dzięki temu zwykłe scrollowanie może przemienić się w wartościową zabawę.

Zagrajmy w karty lub gry

Jeśli podróżujemy większą ekipą, warto przypomnieć sobie gry z dzieciństwa – kalambury, państwa-miasta, czy rozgrywki w karty. Gry takie, jak makao, poker czy oczko to znakomity pomysł na zabawę. Jeżeli nie podróżuje się samemu, karty będą znakomitym rozwiązaniem. W innym przypadku można zagrać w pasjansa.

Zaczytajmy lub zasłuchajmy się w nowej historii

W czasie podróży dużo rozrywki dostarczają nam tradycyjne książki czy gry planszowe i karty. Książki będą dobrym towarzyszem zwłaszcza podczas samotnych podróży, warto więc zaopatrzyć się w interesujące nas tytuły i zakładkę. Dzięki temu nie zapomnimy, w którym momencie historii zakończyliśmy czytanie. Zwolennikom nowoczesnych rozwiązań polecamy audiobooki, dzięki którym możemy jednocześnie słuchać nowych, fascynujących historii lub ulubionych książek i jednocześnie skupić się na mijanych w czasie podróży widokach za oknem.

Odkryjmy nowy ulubiony album muzyczny

Oglądanie filmów i słuchanie muzyki to dwa najpopularniejsze sposoby na to, aby umilić sobie czas w trakcie podróży. W pierwszym przypadku znakomicie sprawdzą się portale streamingowe takie, jak Spotify czy Tidal, gdzie można znaleźć muzykę z całego świata i to w rewelacyjnej jakości. Podczas jazdy autem lub pociągiem doskonale sprawdzą się również podcasty, których playlistę warto przygotować jeszcze przed wyjazdem.

Nadrabiajmy zaległości w telewizji online

W przypadku filmów i programów sprawa wygląda nieco inaczej. Można je pobrać bezpośrednio na urządzenie z jednego z portali streamingowych, na przykład HBO GO. A co jeśli w czasie podróży, w telewizji właśnie emitują kolejny odcinek naszego ulubionego serialu lub ciekawy program? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest telewizja online, dzięki której zyskujemy dostęp do kanałów na żywo. Ponad 100 kanałów telewizyjnych w sieci i 79 kanałów poza siecią oferuje dostawca usług telewizyjnych i internetowych INEA. Telewizja online INEA (https://www.inea.pl/superdodatki/dla-ciebie/inea-online-tv) umożliwia odtwarzanie na żywo nawet na trzech urządzeniach jednocześnie – smartfonie, tablecie czy komputerze. Dzięki temu można nie tylko oglądać ciekawe filmy, ale również być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie.

Dodano: 2021-07-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz