Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Karpacz, to miasto obfitujące w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży- można przyjechać tutaj ze swoimi pociechami na ferie zimowe, czy wakacje. Wspominaliśmy ostatnio o Muzeum Lalek i Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki... To jednak nie jedyne miejsca, w których dzieci mogą spędzić miło czas.

Przebywając w centrum Karpacza, warto wybrać się do Centrum Sportu i Rekreacji "Kolorowa", które oferuje możliwość skorzystania z Letniego Toru Saneczkowego, nazywanego też Rynną Saneczkową. W nocy tor jest oświetlony. Długość całego zjazdu wynosi 1060 m., ale o atrakcyjności toru przesądzają również inne czynniki. Tor ten posiada dwa tunele, wiraż ślimakowy oraz czternaście innych wiraży, dwa oczka wodne, a także trzy uskoki. Prędkość maksymalna toru dochodzi do 30-35 km na godzinę. Jest to rozrywka bezpieczna (tor spełnia wszelkie wymogi bazpieczeństwa, zdefiniowane przez Okręgowy Inspektorat Dozoru Kolejowego we Wrocławiu). To jednak nie jedyna atrakcja, z której można skorzystać w CSiR "Kolorowa". Na uwagę zasługuje również Alpine Coaster. Pod tą nazwą ukrywa się całoroczna zjeżdżalnia, czyli Alpejski Tor Bobslejowy. Podjazd ma długość 240 m, zjazd natomiast liczy sobie 800 m długości. Zjeżdżalnia ta, posiada jedenaście wiraży i dzięki swojej konstrukcji, oraz zabezpieczeniom w postaci pasów bezpieczeństwa, jest całkowicie bezpieczną formą spędzania wolnego czasu.

W Karpaczu warto odwiedzić Park Linowy "Tarzan", który znajduje się przy ulicy Gimnazjalnej 2. 49- tyle łącznie atrakcji czeka tutaj na dzieci, młodzież i dorosłych. W ramach przebywania w Parku, wybrać można jedną z tras o określonym stopniu trudności: trudniejszą, łatwiejszą, bądź trasę przeznaczoną specjalnie dla tych najmłodszych i tym samym najniższych (o wzroście nie przekraczającym 1,30). Ostatnia wymieniona z tras, nosi nazwę "Baby Tarzan". Na dzieci, czekają na niej takie atrakcje, jak: most wiszący, wahadła, tropy zwierząt, surfer, tyrolka, zejście. Trasa łatwiejsza z kolei, stwarza możliwość napotkania takich atrakcji, jak: drabinka speleo, kładka prosta, palisada wisząca, wagi wielokrotne, trapez prosty, huśtawki, pajęczyna i wiele innych. Elementów na trasie najtrudniejszej, jest znacznie więcej, ale są one też z pewnością ciekawsze i stanowią prawdziwą gratkę dla wprawionych wielbicieli Parków Linowych:) Stąd, zaledwie kilkanaście kroków dzieli nas od Całorocznego Lodowiska. Po wypożyczeniu łyżew, czeka nas świetna zabawa na lodzie!

Tym, którym pływanie na basenie kojarzy się z typową i nieco schematyczną formą spędzania wolnego czasu, polecamy wybranie się do Aquaparku Sandra, który zlokalizowany jest w Karpaczu przy ulicy Obrońców Pokoju 3. Tutaj do dyspozycji mamy aż siedem różnych basenów. Wybrać można:

  • klasyczny basen pływacki
  • basen przeznaczony do ćwiczeń w wodzie, tzw. "sztuczna rzeka"
  • basen z gorącą wodą (ze stanowiskami do masażu jacuzzi)
  • basen posiadający wodospad- z zimną wodą
  • basen ze sztuczną falą
  • basen dla dzieci, posiadający trzy głębokości, zaopatrzony w zabawki (tzw. wodna dżungla)
  • basen odkryty, w którym woda jest podgrzewana (dostępny w sezonie letnim)

Dodatkowo, w Sandra Spa, skorzystać można ze zjeżdżalni.

Dodano: 2014-01-29
Komentarze (0)
Dodaj komentarz