Bałtyk – Karkonosze Tour

Niecały miesiąc dzieli nas od upragnionego weekendu majowego. Już teraz warto zadbać o plany na te pierwsze, wiosenne dni. Turyści, którzy wybiorą Karpacz jako miejsce swojego wypoczynku, nie będą zawiedzeni. Czekać będzie na nich świeże, górskie powietrze i natura obudzona do życia po naprawdę długiej zimie. Majową, ciepłą atmosferę Karpacza podgrzeje zbliżający się międzynarodowy etapowy wyścig kolarski „Bałtyk – Karkonosze Tour”. W ramach 21. edycji konkursu kolarze przejadą w sumie aż 886,5 km. Znad morza prosto w góry. Wyruszą 19 maja z Kołobrzegu, na metę w Karpaczu dotrą 25 maja.

Wyścig składa się z ośmiu etapów, startują w nim polskie oraz zagraniczne grupy kolarskie. Rokrocznie na mecie w Karpaczu pojawia się wielu kibiców, którzy obserwują ostatnie zmagania sportowców. Historia „Bałtyk – Karkonosze Tour” sięga 1993 roku. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu. W pierwszym rajdzie wystartowało 124 zawodników, zarówno z Polski jak i zza granicy. Między sobą rywalizowali sportowcy z USA, Ukrainy i Węgier. W pierwszych latach trasa wyścigu prowadziła przez województwo wałbrzyskie oraz jeleniogórskie. Od początku istnienia rajd kolarski zyskał duże zainteresowanie, a od 1996 roku jest zaliczany do grona największych imprez kolarskich w Europie. W 1997 roku organizatorzy chcąc dostarczyć publiczności jeszcze większych emocji, zdecydowali poszerzyć trasę wyścigu. Od tej pory sportowcy pokonywali setki kilometrów od morza, aż do gór, budząc podziw kibiców na każdym etapie zmagań.

Karpacz od wielu lat jest miejscem znanym rowerzystom. Nie tylko tym, którzy jeżdżą na dwóch kółkach zawodowo, ale również amatorom. Odwiedzając Karkonosze nie można zapomnieć o skorzystaniu z licznych tras rowerowych, które nie należą co prawda do najłatwiejszych, lecz wysiłek włożony w pokonanie trasy rekompensują piękne, górskie widoki.

Dodano: 2013-04-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz