Bałtyk - Karkonosze Tour 2014

W najbliższą sobotę (31.05) w Piechowicach odbędzie się start VIII etapu tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Bałtyk Karkonosze Tour. Zawodnicy pojadą w kierunku Podgórzyna, Borowic i Kowar. W mieście nad Jedlicą czeka na nich największe wyzwanie tego etapu – wjazd na Przełęcz Kowarską gdzie znajduje się jedna z pięciu górskich premii ostatniej części wyścigu. Później na kolarzy czeka powrót do Michałowic, skąd wspinać się będą do mety, która znajduje się w Szklarskiej Porębie.

Bałtyk-Karkonosze Tour to jedna z największych imprez tego typu w Europie. Blisko 900 kilometrowa trasa, przebiegająca od pomorza do Karkonoszy, przyciąga co roku rzesze miłośników kolarstwa. Zarówno sportowców z kraju i zagranicy, jak i kibiców.

Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w 1993 roku, pod nazwą „Karkonosze Tour”. Wtedy trasa przebiegała jedynie przez teren byłych województw wałbrzyskiego i jeleniogórskiego. Trzy lata później wyścig został ujęty w Kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.

Właśnie trwa XXII edycja wyścigu, kolarze wyruszyli 25 maja z Kołobrzegu. Już niedługo dojadą do kotliny jeleniogórskiej. W związku ze zdarzeniem w sobotę, na kierowców mogą czekać utrudnienia, które można będzie się spotkać w Jeleniej Górze, Karpaczu i Kowarach.

Dodano: 2014-05-27
Komentarze (0)
Dodaj komentarz