Co robić w Karpaczu, gdy pogoda nie sprzyja?

Wybierasz się na urlop do Karpacza i martwisz się, co zrobisz, jeśli nie dopisze Ci pogoda, odpowiednia do górskich wędrówek? Moc przeróżnych atrakcji, jakie odnajdziesz w tym mieście spowoduje, że nie musisz już przejmować się, czy Twój urlop nie zakończy się klapą. Parki rozrywki, baseny, muzea, wystawy, zabytki i bogata w atrakcje okolica, czynią Karpacz miastem idealnym dla każdego, o każdej porze roku, dnia, nocy i w naprawdę - każdą pogodę!


Jeśli uwielbiasz zwiedzanie muzeów – w Karpaczu będziesz w swoim żywiole. Możesz każdego dnia wybrać inny, ciekawy punkt wycieczki. Miejskie Muzeum Zabawek (ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego) posiada w swoich zbiorach tysiące zabawek, o których istnieniu mogłeś nawet nie mieć pojęcia, a którymi na przestrzeni lat, bawiły się różne pokolenia dzieci. Usłyszeć w nim możesz również niesamowite historie, legendy i inne opowiadania, przekazywane tu przez jedynych w swoim rodzaju fachowców.

Jeśli wciąż drzemie w Tobie dziecko lub jeśli przyjechałeś na wypoczynek z całą rodziną, koniecznie wybrać się powinniście do świata klocków LEGO. A w zasadzie do dwóch światów, bowiem w Karpaczu funkcjonują dwa fantastyczne miejsca, w których oprócz wielu interaktywnych modeli zbudowanych z maleńkich klocków LEGO, można samemu pobawić się w konstruktora i dać ponieść się fantazji w składaniu klocków. Są to Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO (zobaczycie tu m.in. zdalnie sterowane modele i roboty, makiety tematyczne z klocków LEGO City czy kolejkę) oraz Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków LEGO (tu podziwiać możecie natomiast m.in.: rollercoaster, gwiezdne wrota, akwarium, statek piratów, kolejkę, fabrykę, Świątynię Wang czy wyciąg narciarski Winterpol).

A propos dziecięcych czasów, czy pamiętasz jeszcze stare konsole do gier? W Karpaczu możesz cofnąć się do dawnych czasów i udać się na kilka pasjonujących rozgrywek do Muzeum Konsol Gier Video, bowiem oprócz podziwiania tu starych eksponatów, można samemu pograć w retro i współczesne gry, wśród których znajdą się m.in.: Pong, Super Mario Bros, Duck Hunt, Donkey Kong, Sonic, Giana Sisters i wiele innych.

Karkonoskie Tajemnice to kolejny obiekt, który stworzony został stosunkowo niedawno, jednak już przyciąga wielu turystów z całej Polski. To bowiem nie test zwykłe muzeum. Opowieści, które usłyszeć można w tym niezwykłym miejscu, to zbiór opowiadań o Duchu Gór i o całym regionie, leżącym w okolicy Karkonoszy. Legendy, opowiadania i prawdziwe historie o ludziach, którzy stworzyli lub odkryli tu coś ciekawego, podziemia pełne sekretnych przejść i magicznych urządzeń, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów w tym niezwykłym miejscu.

Jeśli jesteś pasjonatem interesujących zabytków sakralnych, w Karpaczu nie zabraknie miejsc godnych Twojej uwagi i wartych odwiedzenia, choćby na krótką chwilę. Mogąca się pochwalić niesamowitą historią, zbudowana bez użycia gwoździ Świątynia Wang, będąca wzorowym przykładem skandynawskich konstrukcji (bowiem właśnie z Norwegii została sprowadzona do Karpacza),przyciąga rocznie tysiące turystów z całej Europy. Również zabytkowy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, znajdujący się w samym centrum miasta jest wart zobaczenia, zwłaszcza jego wnętrza. Najwięcej trudu, trzeba sobie zadać przy zwiedzaniu kaplicy Św. Wawrzyńca, ponieważ to obiekt znajdujący się na najwyższym szczycie Karkonoszy - Śnieżce (ta wycieczka wymaga już nieco łaskawszej pogody).

Dla aktywnych i lubiących wodę, Karpacz także stoi otworem. Kilkanaście basenów mieszczących się w obiektach hotelowych oraz 3, wyposażone w fantastyczne atrakcje aquaparki, umilą czas każdemu. Lubiących aktywność, z pewnością zainteresują również mieszczące się w Karpaczu 3 kręgielnie oraz kryte, całoroczne lodowisko.

Jeśli jednak najbardziej zależy Ci na odpoczynku, relaksie i "naładowaniu baterii" – tutejsze hotelei ośrodki SPA, oferują kompleksowe usługi w zakresie zabiegów relaksacyjnych, odnowy biologicznej, masaży, saun, czy basenów.


Z pewnością, nie będziesz więc narzekał na nudę, a przytoczone powyżej atrakcje, to tylko niektóre z wielu jakich doznać można w tym urokliwym, górskim miasteczku...

Dodano: 2015-09-14 09:36:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz