Co zabrać ze sobą na urlop w Karpaczu latem?

Cieplejsze ubrania

Niezwykle ważne jest to, aby pamiętać, że nawet latem w samych górach jest dużo chłodniej. Często padać tu może deszcz, wiatr jest zdecydowanie silniejszy, można nawet znaleźć leżące gdzieniegdzie, w górach całe płaty śnieżnej pokrywy.

Warto więc o tym pamiętać i przed wybraniem się na wycieczkę na górskie szlaki, zabezpieczyć się na tę okoliczność - ciepły polar, buty trekkingowe, skarpetki, dłuższe, wygodne spodnie, pokrowiec przeciwdeszczowy czy nawet kurtka, z pewnością przydadzą się w bagażu i pomogą przetrwać słabszy dzień i brzydszą pogodę w Karpaczu. Oczywiście przydadzą się też lżejsze ubrania (na karkonoskich szlakach także bywa upalnie),dzięki czemu podczas pakowania plecaka w góry, będziemy mieć wybór, zależny od aktualnej pogody i prognoz.

Ciepły strój uchroni Cię przed chłodem i ewentualnym deszczem, dzięki czemu urlop spędzisz w miłej i spokojnej atmosferze, nie musząc obawiać się o swoje zdrowie. Lekki ubiór natomiast, zapobiegnie ewentualnemu przegrzaniu i nie będzie ciążył w plecaku podczas wędrówki.

Dodano: 2015-09-08 16:03:00
Poprzedni 1 / 7

Komentarze (0)
Dodaj komentarz