Czarna Góra (Jańskie Łaźnie) - Černá hora (Janské Lázně)

Jańskie Łaźnie to największe z narciarskich centrów zgrupowanych w SkiResorcie. Nowoczesny, bogato wyposażony ośrodek z mnóstwem różnorodnych tras. Tutaj można wyszaleć się na 15 kilometrach stoków (1,6 km nartostrada „Protěži” dostępna do jazd wieczornych – najdłuższa w Czechach). Najkrótszy ma 200 metrów długości, natomiast umiejętności i wytrzymałość najlepiej przetestuje 2,6-kilometrowa trasa „Pod kabinou”.

By dotrzeć do punktu początkowego zjazdu skorzystamy z 11 różnych wyciągów. 9 zróżnicowanej długości orczyków (przepustowość 500-1000 os./h), wyciągu kanapowego (1300 m, 1800 os./h) oraz „Černohorský Express”: 8-osobowej kolejki linowej, która w ciągu godziny jest w stanie przewieźć maksymalnie 1875 osób. Planowane jest otwarcie kolejnych 2 tras, na które wjeżdżać się będzie wyciągiem krzesełkowym.

Na terenie Jańskich Łaźni, w górnej części stoków znajdziemy 2 strefy dla najmłodszych, wyposażone w ruchomy chodnik, wyciąg bezpodporowy, podjazdy i inne pomocne w nauce urządzenia, a także pokój zabaw. Z myślą przede wszystkim o dzieciach, przygotowano też ponad 3 km trasy saneczkowej (Uwaga! Przecina się ze stokami narciarskimi).

W pobliżu, wytyczono też szlaki dla fanów narciarstwa biegowego – cały SkiResort proponuje 84 kilometry tras.

Jeśli chodzi o trasy dla dzieci, Jańskie Łaźnie są do tego fantastycznie przygotowane. Około 500 metrów od dolnej stacji wyciągów, od strony Protecza, znajduje się kompleks Lesni Dum z nowo wybudowanym parkingiem oraz z trasami i wyciągami idealnymi dla najmłodszych.

Jańskie Łaźnie to jak widać ośrodek dla każdego. Z szerokiej oferty wszyscy powinni znaleźć coś odpowiadającego ich preferencjom i umiejętnościom – od początkującego szkraba do doświadczonego narciarskiego wyjadacza.


Czarna Góra (Jańskie Łaźnie) - Černá hora (Janské Lázně) - 42 km od centrum Karpacza.

Image title


Dodano: 2015-07-31
Komentarze (0)
Dodaj komentarz