5 powodów, by wykupić ubezpieczenie podróżne

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a zaraz po niej - wakacje. Wiosna i lato to czas zagranicznych wyjazdów. Dobra, wakacyjna zabawa zawsze wiąże się jednak z pewnym ryzykiem - nawet, jeśli urlop spędzasz na plaży i kawiarniach. Prawdopodobieństwa tego, że w obcym kraju będziesz potrzebował pomocy medycznej (i nie tylko) nie sposób wykluczyć. Oto 5 powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie podróżne przed wyjazdem.

Bezpłatna pomoc medyczna

Zatrucie, wypadek lub niespodziewany atak choroby - powodów, by skorzystać z pomocy medycznej podczas urlopowego wyjazdu może być mnóstwo. W innym kraju może to jednak być naprawdę kosztowne i powiększyć koszty urlopu nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Przed takim wydatkiem warto się zabezpieczyć, wykupując polisę, w ramach której ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w zagranicznym szpitalu.

Pokrycie kosztów transportu

W przypadku najpoważniejszych problemów zdrowotnych niezbędny może okazać się transport medyczny. To spory wydatek, a jego wysokość w największym stopniu jest uzależniona od tego, jak daleko od Polski spędzasz wakacje. W najgorszym wypadku może on kosztować nawet 30 tysięcy złotych. Perspektywa poniesienia tak dużych kosztów to najlepszy powód do tego, by wykupić polisę. By dowiedzieć się, czy obejmuje ona transport z danego kraju, wykup ubezpieczenie podróżne na https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Pomoc w górach

Dla osób aktywnych górskie wycieczki to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie urlopu. W tym terenie nietrudno jednak o wypadki. Poślizg na oblodzonym stoku, załamanie pogody, problemy zdrowotne lub awaria sprzętu mogą skutecznie wykluczyć cię z dalszej wspinaczki i uniemożliwić powrót do schroniska. Dzięki ubezpieczeniu podróżnemu możesz liczyć na bezpłatną pomoc ekipy ratunkowej nawet w krajach, w których należy za nią zapłacić.

Ubezpieczenie OC

To atut szczególnie ważny dla rodzin, które wyjeżdżają na wakacje z małymi dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi, by maluch stłukł szybę w hotelu, zarysował karoserię drogiego auta lub zalał napojem cudze urządzenie elektryczne. Koszty tych uszkodzeń pokryje dobra polisa podróżna. Warto ją wykupić także ze względu na sfinansowanie ewentualnej pomocy prawnej w obcym kraju w przypadku złamania lokalnego prawa.

Ubezpieczenie assistance

Wyobraź sobie taką sytuację. Odbywasz podróż przez amerykańską prerię, a od najbliższego miasteczka dzieli cię kilkaset kilometrów. Nagle twój samochód odmawia posłuszeństwa. Dzwonisz po pomoc drogową, która odholowuje auto do warsztatu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie kwota na rachunku - stanowczo za wysoka jak na możliwości twojego budżetu. Takich kosztów nie poniesiesz, jeśli wykupisz polisę obejmującą ubezpieczenie assistance.

Dodano: 2019-04-11
Komentarze (1)
Kamil Zawada Kamil Zawada 24.04.2019 21:06

Ma ktoś namiar na jakąś porównywarkę ubezpieczeń? Zależy mi na czasie...

Dodaj komentarz