Do Karpacza z dzieckiem

Wyprawa z dzieckiem w góry to niezwykła, ale i wymagająca przygoda. Dzieci szybko się nudzą, dlatego warto wybrać dla nich wypoczynek, który nie pozwoli na ziewanie i narzekanie. Na pomoc wszystkim podróżującym z pociechami przychodzi gościnny Karpacz. Miasto z mnóstwem atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Znajdziemy tu wiele łatwych szlaków turystycznych, odpowiednich dla dzieci w wieku od 5 lat. Nastolatki mogą spróbować także prawdziwej wspinaczki wysokogórskiej po łańcuchach. Warto pamiętać, że w góry powyżej 1000 m. n.p.m. nie zabieramy niemowląt i bardzo małych dzieci. Powietrze na tej wysokości jest zbyt ostre. Udogodnieniem dla rodziców podróżujących z dziećmi są wyciągi krzesełkowe. Dzięki nim dziecko nie zmęczy się, a jednocześnie zobaczy wspaniałe, górskie widoki.

Dumą Karkonoszy są liczne malowniczo położone skałki, na które z pewnością niejeden najmłodszy turysta będzie chciał się wspinać ze swoimi rodzicami. Z istnieniem skałek wiążą się ciekawe, lokalne legendy, które warto poznać i opowiedzieć pociechom podczas wędrówki. Ciekawą atrakcją dla najmłodszych będzie wycieczka do dzikiego wodospadu, połączona z moczeniem nóg w górskich potokach. To dobra okazja na wypoczynek po wyczerpującej wędrówce. Niezapomnianych wrażeń dostarczy dzieciom również pobyt w Muzeum Zabawek. Zobaczą tam ogromną kolekcję lalek, pluszaków i innych przytulanek zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Odważnym dzieciakom polecamy skorzystać z atrakcji nadrzewnego parku linowego, w którym mogą wspinać się po licznych mostkach, drewnianych platformach, zawieszonych na stalowych linach. W parku linowym bawić mogą się wszystkie dzieci, nawet te o średniej sprawności sportowej.

Gratką dla maluchów będzie także wycieczka do cyrkowego miasteczka, położonego niedaleko Karpacza. W Cyrklandzie zobaczymy tygrysa bengalskiego, kangura czy pytona. Emocji dostarczy przejażdżka na wielbłądzie. Podczas wycieczki skorzystać można z warsztatów sztuki cyrkowej. W programie m.in. nauka żonglerki i skoki na batucie.

Uśmiechu dostarczy najmłodszym wycieczka do Western City – prawdziwego, kowbojskiego miasteczka. Dzieciaki mogą spróbować płukania złota czy strzelania z łuku, a także obejrzeć prawdziwy napad na bank.

Odpowiednio zaplanowana wycieczka w góry zawsze jest radością dla całej rodziny. Zabierając pociechy w Karkonosze, hartujemy ich odporność, a przede wszystkim dostarczamy im wielu inspiracji, o które ciężko na placu zabaw czy podczas oglądania bajek przez telewizorem.

Dodano: 2013-10-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz