Ferie zimowe w górach – czy warto skorzystać z kredytu gotówkowego?

Kto z nas nie marzy o wypoczynku w górach. Ferie zimowe są świetnym pomysłem, by oderwać się od rzeczywistości i poszusować na stokach. A co, jeśli brakuje na ten cel wolnych środków? Wybór oferty kredytu gotówkowego może być rozwiązaniem, ale powinien być on dobrze przemyślany. Produkt ten ma spełniać nasze wymagania, być atrakcyjny finansowo, a cały proces wnioskowania powinien być prosty i szybki. Jak wybrać korzystny kredyt przez Internet?

Znalezienie oferty kredytowej obecnie jest prostsze niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu. Jednak wciąż nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim kluczowe jest znalezienie najkorzystniejszej, najtańszej oferty oferującej optymalne warunki spłaty zobowiązania. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, gdy szukamy odpowiedniego produktu finansowego mającego na celu zaspokoić nasze potrzeby? Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Sprawdź podpowiedzi ekspertów z porównywarki kredytów i pożyczek SUPERLOANS.pl.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przez Internet?

Eksperci jasno wskazują, że podstawą poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytowej jest zwrócenie bacznej uwagi na koszty związane z jego zaciągnięciem. To właśnie od odsetek i wysokości miesięcznych rat będzie zależało to, czy dana opcja jest faktycznie opłacalna. Tu zależność jest prosta: im więcej całkowitego kosztu kredytu stanowią odsetki, prowizja i inne opłaty kredytowe, tym mniej korzystna jest dana oferta. Jak jednak to zweryfikować?

Jeszcze niedawno konieczne było udanie się do placówki konkretnego banku lub mozolne sprawdzanie ofert na stronach instytucji bankowych. Obecnie jednak znaleźć można wiele kalkulatorów i intuicyjne porównywarki kredytów gotówkowych. Te podlegają stałej aktualizacji i oferują poglądowe spojrzenie w aktualnie najkorzystniejsze oferty poszczególnych instytucji finansowych. Co więcej, tego typu narzędzia pozwalają na stworzenie prostego w odczycie rankingu, w którym na szczycie znajdować się będą najkorzystniejsze dla kredytobiorcy oferty bankowe.

Od czego zależy koszt kredytu gotówkowego?

Od czego faktycznie zależy całkowity koszt zaciągniętego zobowiązania? Najprościej mówiąc, jest to wysokość kredytu powiększona o wysokość odsetek. Te z kolei są obliczane na podstawie RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Na jej wysokość procentową w praktyce składają się poszczególne koszty kredytu. Wśród nich należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • oprocentowanie,
  • prowizję,

opłaty dodatkowe – choć nie jest to częste, część banków może wymagać uiszczenia opłat np. za złożenie wniosku;

ubezpieczenie – jeśli jest obowiązkowe, będzie uwzględniane w rankingu. Jeśli zaś będzie opcjonalne, a jesteśmy zainteresowani ubezpieczeniem kredytu gotówkowego, warto pamiętać o tym, że przyczyni się to do zwiększenia kosztu danej oferty.

Oczywiście powyższe czynniki nie są jedynymi, które wpływają na koszt spłaty zobowiązania. Wśród innych koniecznych do rozważenia spraw jest nie tylko wysokość, ale i forma oprocentowania kredytu. Na co więc należy zwrócić uwagę, jeśli interesuje nas oprocentowanie tego produktu bankowego?

Jakie oprocentowanie wybrać?

Wybierając kredyt gotówkowy online, warto zwrócić uwagę na to, jakie jest proponowane oprocentowanie – nie tyle pod względem jego wysokości, ile podatności na zmiany rynkowe. Wyróżnia się oprocentowanie:

  • zmienne – jak sama nazwa wskazuje, wysokość rat zmienia się w trakcie umowy zależnie od ustalonych stóp referencyjnych. Te bowiem wpływają na wysokość oprocentowania, a zatem i na same raty;
  • stałe – niezmienne w czasie, niezależne od tego, jakie będą aktualne stopy referencyjne.

Wybór oprocentowania powinien zależeć od tego, czy jesteśmy gotowi na przyjęcie np. nagłych skoków miesięcznych rat. Jeśli preferujemy stałe warunki spłaty kredytu gotówkowego przez Internet, lepiej wybrać oprocentowanie stałe.


Dodano: 2022-02-11 14:52:00

Komentarze (1)
Anonim
25.08.2022 13:27

Kredyty z instytucji bankowych https://www.netpozyczka24.pl/kredyty/

Dodaj komentarz