Festiwal Dobra w Karpaczu

Pierwszy Festiwal Dobra na Dolnym Śląsku!

Ukoronowaniem dobra, które otacza Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” na co dzień, będzie zorganizowany w tym roku po raz pierwszy w dniu 30 czerwca (sobota),w Karpaczu, Festiwal Dobra. Partnerem Festiwalu jest Urząd Miasta Karpacz. Pod hasłem „Łączy Nas Dobro”, na gościnnym stoku firmy Winterpol, w pięknym miejscu jakim jest Karpacz, zaprezentują się dolnośląskie, dobre aktywności, dobre słowa, dobre smaki, dobra muzyka. Pod hospicyjną Flagą Dobra obecni będą również podopieczni i personel hospicjum Formuła Dobra.

Strefa Dobrej Muzyki

Gościem specjalnym Festiwalu Dobra będzie Jose Torres & Havana Dreams. Zaprosi nas w podróż do ciepłych krajów. Poczujemy się jak na ulicach Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawiają cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski. Ale to nie wszystko, Jose Torres jako Prezes Fundacji „Sztuka Zdrowie Tolerancja” działającej również w obszarze edukacji i wsparcia osobom wykluczonym, zachęci naszych gości do wspólnego działania i dobrych aktywności na rzecz potrzebujących, a ukoronowaniem tego zaproszenia będzie pokaz pt. „Filharmonia” w wykonaniu niesłyszącego mima Arkadiusza Bazaka z Fundacji FONIS. Razem możemy wyczarować wiele dobra.

Strefa Dobrego Smaku

Gospodynią strefy będzie Katarzyna Gubała, blogerka, propagatorka zdrowego żywienia, autorka książki pt. „Warzywa górą! Od korzeni po liście”. Z dobrą energią i uśmiechem wyczaruje dla gości festiwalowych roślinne pyszności. Pokaz kulinarny wraz z degustacją towarzyszyć będzie prezentacjom znakomitych dolnośląskich przysmaków: słodkościom ze świebodzickiej „ Śnieżki”, kiszonkom z Gospodarstwa Rolnego M. Sznajder z Doliny Baryczy, naturalnym sokom z Tłoczni - Choczni, czy mistrzowskim wypiekom z piekarni Krajewscy „Złoto Nadodrza”. Wszystkie te dobre smaki otoczone będą wonnymi ziołami z firmy „Baziółka”.

Strefa Dobrej Aktywności

Tu królować będzie ruch pod wodzą „Wrocławskich Kosynierów”. Drużyny z Wrocławia, 6 krotnego mistrza Polskiej Ligi Lacrosse i najprężniej działającego stowarzyszenia lacrosse w tej części Europy. Goście festiwalowi uczyć się będą gry zespołowej pochodzenia indiańskiego, której zasady ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie, gdzie uznano ją za sport narodowy.

Strefa Dobrego Słowa

To miejsce gdzie królować będzie wrocławska poetka, bajkopisarka Wiesława Kucięba. Zaprosi dzieci na specjalne warsztaty z Ekoludkiem. W tej strefie nasi goście będą mogli również nabyć książki wrocławskich autorek: Julii Różewicz oraz Agnieszki Wolny - Hamkało, poetki, krytyczki literackiej i publicystki.

Sadzonki Dobra

Sadzonki Dobra są symbolem pracy Hospicjum „Formuła Dobra” na rzecz naszych Podopiecznych i ich rodzin. Partnerem Specjalnym „Formuły Dobra” w ramach Sadzonek Dobra jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Podczas Pierwszego Festiwalu Dobra swoją premierę będą miały specjalnie wyhodowane dla nas rosiczki. Nasi goście będą mogli nie tylko poznać ich magiczną, medyczną moc, ale zabrać je do domu i opiekować się tą niezwykłą roślinką, tak jak my, opiekujemy się naszymi podopiecznymi. Myślą przewodnią Festiwalu jest po prostu dobro. Zapraszamy więc wszystkich w sobotę, 30 czerwca do Karpacza. Od godziny 14:00 do 17:00 na stoku Winterpol, królować będzie DOBRO. Bądźcie z nami!

Więcej informacji:
Agnieszka Smakulska
Pełnomocnik Zarządu ds. komunikacji społecznej, Specjalista ds. wolontariatu
Tel.: +48 509 417 425
E-mail: agnieszka.smakulska@formuladobra.pl | wolontariat@formuladobra.pl

Dodano: 2018-06-28 09:36:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz