Fotowoltaika w Karpaczu. Czy to się opłaca?

Panele fotowoltaiczne na dobre zagościły na dachach polskich domów. Nie są już zwykłą modą, a potrzebą wynikającą z ochrony środowiska i receptą na rosnące ceny prądu. Na własne źródło energii stawiają także przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz mieszkańcy wsi. Czy fotowoltaika sprawdzi się w Karpaczu? Przekonaj się sam. 

Na panele fotowoltaiczne zdecydowało się ponad 500 tys. gospodarstw domowych, które produkują energię na własny użytek. Są to tzw. prosumenci, którzy zdecydowali się na inwestycję z różnych powodów – od chęci posiadania własnego źródła OZE i ochrony środowiska po możliwość skorzystania z dostępnych programów dofinansowania. Fotowoltaikę można dostrzec także w Karpaczu na dachach domów. Inwestycje rozważają przedsiębiorcy oraz mieszkańcy okolicznych wsi w powiecie karkonoskim. Dlaczego warto rozważyć na poważnie inwestycję w panele fotowoltaiczne w Karpaczu? Przedstawiamy kilka powodów.

Turystyka. Pokaż klientowi, że jesteś eko!

Karpacz to jeden z popularniejszych kierunków podróży polskich turystów. Nic dziwnego, Karkonosze kryją w sobie wiele atrakcji. Karpacz to typowa turystyczna miejscowość, do której co roku przyjeżdża setki tysięcy turystów. W tej miejscowości większość firm działa w branży turystyki i rekreacji, której kondycja została nadszarpnięta przez pandemię COVID-19. Pomimo poluzowania obostrzeń, właściciele firm szukają oszczędności. Energia elektryczna jest coraz droższa (wzrost nawet o 8-10 proc. w skali roku),co przekłada się na wyższe rachunki, ale droższe usługi hotelarskie czy gastronomiczne. Zdecydowanie może to odstraszyć potencjalnych klientów. Receptą mogą być panele fotowoltaiczne. Sprawdzą się w przypadku posiadania hotelu, restauracji lub innego obiektu, mającego do dyspozycji dach. 

Dlaczego fotowoltaika sprawdzi się w turystyce? Po pierwsze, jest gwarantem praktycznie zerowych rachunków za energię elektryczną. Brzmi to kusząco dla każdego przedsiębiorcy, dlatego warto na poważnie ją rozważyć w przypadku Karpacza. Niższe rachunki za energię przełożą się bezpośrednio na atrakcyjne ceny usług np. hotelarskich. 

Większość klientów wybierając nocleg kieruje się ceną, ale nie tylko. Turyści, zwłaszcza tzw. milenialsi oraz jeszcze młodsze osoby, w swojej hierarchii wartości wysoko stawiają ochronę środowiska – jest to kolejny argument za inwestycją we własne źródło energii. Instalacja fotowoltaiczna może być formą zwiększającą atrakcyjność noclegu oraz przyciągającą nowych turystów, którzy docenią starania właściciela hotelu w związku z ochroną środowiska, w szczególności powietrza. Dlaczego? Produkcja energii w panelach fotowoltaicznych jest bezemisyjna i skutecznie zastępuje emisyjne kotły, w szczególności w połączeniu np. z pompą ciepła. Ekologiczne hotele, restauracje, bary czy inne ośrodki są obecnie swojego rodzaju atrakcją turystyczną, także za granicą.

Po trzecie, instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, o której można zapomnieć na lata. Jest to szczególne ważne w napiętym harmonogramie przedsiębiorcy. W skład systemu wchodzą falownik lub mikroinwertery oraz wysokiej jakości panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnymi elementami montażowymi. Wszystkie części instalacji są objęte wieloletnią gwarancją. Żywotność paneli sięga 25-30 lat, co oznacza, że każda firma w Karpaczu może cieszyć się darmową energią przez długie lata. 

Fotowoltaika na wsi. Postaw na niezależność i bezpieczeństwo dostaw energii

Panele fotowoltaiczne nie są już tylko domeną mieszkańców miast, ale także wsi – to tutaj tkwi największy potencjał rozwoju OZE. Instalacja fotowoltaiczna jest idealnym rozwiązaniem dla domu na wsi – gwarantuje niezależność energetyczną oraz bezpieczeństwo dostaw energii. Fotowoltaika szczególnie opłaca się w dobie istniejących programów oferujących dofinansowanie jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze. Na początku koszt inwestycji jest względnie duży, ale zwraca się już 6 roku użytkowania paneli. Koszty można zmniejszyć poprzez skorzystanie z dofinansowania rządowego i lokalnego lub z ulgi inwestycyjnej.

Jak zacząć?

Specjaliści wybranej przez nas firmy służą pomocą na każdym etapie, w tym pomagając w pozyskaniu środków na instalację fotowoltaiczną. Przykładowo jeden z największych instalatorów na rynku polskim Stilo Energy przeprowadza klienta przez cały proces inwestycyjny – od momentu zgłoszenia się do fizycznej instalacji paneli fotowoltaicznych. Wystarczy tylko skontaktować się doradcą, który dopasuje odpowiedni system oparty na najwyższej jakości komponenty. Stilo Energy posiada także własne ekipy montażowe, co gwarantuje szybkość realizacji inwestycji. Co więcej, oferuje w razie potrzeby kredyty zeroprocentowe – spłacasz dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyłeś. Warto już dziś zgłosić się do Stilo Energy! Niebawem rusza kolejna edycja popularnego w Polsce programu Mój Prąd, który uwzględnia dofinansowanie nie tylko fotowoltaiki, ale ładowarki do samochodu elektrycznego czy systemu zarządzania energią w domu. 


Dodano: 2021-08-25 13:16:00

Komentarze (1)
Anonim
27.08.2021 08:54

Prad coraz drozszy, ale nie podobaja mi sie te panele na domach, takie toporne

Dodaj komentarz