Gdzie pojechać na narty biegowe w Polsce?

Ostatnio, niezwykle popularnym sportem staje się narciarstwo biegowe i fani tej aktywności, zadają sobie pytanie – gdzie pojechać na narty biegowe w Polsce? Sport ten, kojarzy się przede wszystkim z górami. Okazuje się jednak, że praktycznie w każdym zakątku Polski, można znaleźć miejsca, gdzie uprawienie tego sportu będzie możliwe. Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie tras biegowych. Właściwa infrastruktura takich miejsc sprawia, że miłośnicy tego typu aktywności, zawsze będą je ponownie odwiedzać. Co najważniejsze trasy biegowe wcale nie muszą znajdować się na wzniesieniach. Dla osób początkujących, wybór prostszych i wypłaszczonych tras, będzie zdecydowanie lepszym pomysłem. Dodatkowo istotną kwestią jest odpowiednie zróżnicowanie tras w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące, jak i profesjonaliści, mogli w pełni korzystać z uroków tego sportu. Warto podkreślić, że narciarstwo biegowe jest bardzo atrakcyjnym sportem. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania, ani określonych umiejętności. Wystarczy posiadać jedynie dobrą kondycję, chęci i odpowiedni sprzęt, taki jak narty biegowe. Po opanowaniu odpowiedniej techniki i osiągnięciu harmonii w poruszaniu się, narciarstwo biegowe dostarcza mnóstwo radości. Niezwykłą zaletą tego sportu jest fakt, że w wielu miejscach można go uprawiać cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Zatem pozostaje zadać pytanie, od czego zacząć i gdzie pojechać na narty biegowe w Polsce? Odpowiedź na nie znajduje się w poniższym artykule. 

Gdzie pojechać na narty biegowe w Polsce – wybór odpowiedniego miejsca

Każdy, kto słyszy o narciarstwie biegowym, z pewnością myśli o trasach biegowych, znajdujących się w górach. Jest to oczywiście prawda, ponieważ południe Polski posiada wiele świetnie przygotowanych tras. Sport ten można do woli uprawiać w dużych ośrodkach narciarskich, takich jak Zakopane, Wisła, czy  Białka Tatrzańska. Prawdziwym zaskoczeniem, dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, może być informacja, że doskonałe i często malowniczo położone trasy biegowe, zlokalizowane są również w innych miejscach Polski. Często są to regiony nieoczywiste, które czekają na odkrycie. 

Pierwszym takim miejscem jest Puszcza Białowieska. Turyści odwiedzający Puszczę Białowieską, mają do dyspozycji szlak o długości aż 10 km. Jest to trasa bardzo łatwa, przeznaczona dla osób początkujących, która nie wymaga dużego doświadczenia. Przebiega ona przez piękne tereny Parku Narodowego, gdzie można podziwiać okoliczną faunę i florę. 

Z kolei Mazury, mają do zaoferowania kilka szlaków, różniących się pod względem poziomu trudności. Bardzo polecane trasy, znajdują się w Puszczy Piskiej. Fani narciarstwa biegowego, mają tam do dyspozycji kilka szlaków o różnej długości, poczynając od 2 km, a kończąc na 25 km. Każdy, bez problemu, będzie w stanie dobrać dla siebie odpowiednie miejsce, mając na uwadze swój poziom zaawansowania. Niezwykle atrakcyjnym szlakiem, pozostaje trasa nieopodal miejscowości Wiartel, która położona jest wokół pięknych, mazurskich jezior. 

Kolejnym miejscem wartym uwagi, jest Polana Jakuszycka, znajdująca się na terenie województwa dolnośląskiego. Jest to bardzo popularny ośrodek narciarstwa biegowego, znany z doskonale przygotowanych tras. Łączna ich długość wynosi około 100 km. Można stwierdzić, iż jest to prawdziwy raj dla fanów tego typu aktywności. Specyficzny mikroklimat tego miejsca sprawia, że śnieg może utrzymuje się tam zbyt długo, co również jest dużą zaletą. Na Polanie Jakuszyckiej mają miejsce różne imprezy sportowe, związane z narciarstwem biegowym. Również w Szklarskiej Porębie i Karpaczu znajdziemy kilka pięknie położonych tras biegowych.

Fani narciarstwa biegowego, mogą znaleźć przestrzeń do oddawania się tej aktywności również w Bieszczadach, a dokładniej w Wietlinie. Ta mała miejscowość, oferuje około 20 km tras o różnym stopniu zaawansowania. Są to trasy widokowe, gdzie turyści oprócz uprawiania narciarstwa biegowego, mogą również podziwiać piękno Bieszczadzkiego Parku Narodowego. 

Popularne trasy znajdują się także w Parku Narodowym Gór Stołowych, we wsi Karłów. W tym przypadku, możliwość uprawiania narciarstwa biegowego, została przewidziana jedynie w okresie zimowym. Trasy te są odpowiednie, zarówno dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych zawodników. Łączna ich długość to około 50 km. 

Narciarstwo biegowe – wyjątkowy sport dla każdego

Narciarstwo biegowe to wyjątkowy sport, który każdy może uprawiać. Doskonałe trasy biegowe, zlokalizowane są najczęściej w lasach, parkach i na polach, gdzie miłośnicy tego sportu, mogą w ciszy i odosobnieniu spędzać czas. Ten rodzaj wysiłku, uważany jest za rewelacyjną formę aktywności. Połączenie świeżego powietrza i uprawianego na nim sportu, zapewnia świetne samopoczucie i nastrój, osiągany dzięki endorfinom dostarczanym do organizmu. Narciarstwo biegowe, bez żadnych przeszkód, mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Jest to sport na tyle bezpieczny, że polecany jest, zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Uprawianie narciarstwa biegowego jest szczególnie dobre dla osób, prowadzących siedzący tryb życia. Zapewnia ono świetny trening mięśni, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. Jednocześnie ogromnym plusem narciarstwa biegowego jest fakt, że narty biegowe, są dużo tańsze od zwykłych nart. Z kolei buty, używane do tej aktywności są lekkie i zdecydowanie wygodniejsze od klasycznych butów narciarskich. Nie pozostaje nic innego, jak wybór odpowiedniego sprzętu i wyruszenie na świetnie przygotowane trasy. Zdarza się, że trasy te są również bezpłatne. Jeżeli ktoś nie chce inwestować w zakup sprzętu, może skorzystać z wypożyczalni, znajdujących się przy większych ośrodkach, gdzie za niską opłatą można go wynająć. Warto zaznaczyć, że aby uprawiać tę formę aktywności, nie są wymagane żadne, specjalne umiejętności. Specjaliści zalecają jednak, aby poznać najpierw podstawy techniki jazdy, co może stanowić spore ułatwienie podczas korzystania z bardziej wymagających tras. Wpływa to zwłaszcza na efektywność poruszania się i sprawia, że można mniej się zmęczyć. Biegnie na nartach dostarcza również dużo radości i zabawy. Jest to świetna forma rozrywki, która po opanowaniu odpowiedniej techniki, nie sprawia żadnych trudności i nie powoduje nawet nadmiernego zmęczenia organizmu. 

Narciarstwo biegowe – wspaniały sport dla całej rodziny

Narciarstwo biegowe jest naprawdę wyjątkowym sportem, który przez lata był niedoceniany. Jest to forma aktywności, w której może uczestniczyć cała rodzina. Nie wymaga on również  dużych nakładów finansowych, ani specjalnych umiejętności. W wielu regionach Polski można znaleźć doskonale przygotowane trasy, gdzie uprawianie tego sportu, będzie czystą przyjemnością. Jedyne co trzeba zrobić, to zdecydować się na zakup sprzętu, jakim są narty biegowe. W sklepie internetowym snowsport.pl, można znaleźć takie produkty najwyższej jakości wraz z wiązaniami, w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dostępne są tam narty dla osób na każdym etapie zaawansowania, zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów. Dodatkowo narty te, oferowane są pełnej skali rozmiarowej, więc każdy może dobrać je odpowiednio do swoich wymiarów i wymagań. 

 

Dodano: 2021-01-13
Komentarze (1)
Anonim 13.02.2021 08:11

Jak biegówki, to Jakuszyce - jest extra!

Dodaj komentarz