Gdzie się wybrać samochodem na majówkę – odkryj niezwykłe miejsca w Polsce

Już niedługo majówka, jest to czas, kiedy większość z nas chce odpocząć, zrelaksować się i uciec poza miasto. Niektórzy planują ten czas z dużym wyprzedzeniem, inni zaś spontanicznie wybierają cel podróży w ostatniej chwili. Coraz częściej wybieramy zagraniczne wycieczki lub popularne miasta Polski. Może jednak, przed wyruszeniem w daleką podróż, warto sprawdzić co ciekawego do obejrzenia znajduję się w Twoim regionie.

Jak się przygotować do wycieczki

Zamiast tracić czas na długie podróże podczas majowego weekendu, lepiej wsiąść samochód i zwiedzić swój najbliższy region. Może się okazać, że skrywa on niezwykłe zakątki, o których nic nie wiedziałeś. Oczywiście trzeba się do takiej wycieczki odpowiednio przygotować. Zacznij od wyszukania w internecie miejsc, które chciałbyś zobaczyć. Zorientuj się, gdzie można zatrzymać się na nocleg w Karpaczu (najlepiej od razu dokonać rezerwacji). Spakuj mapę lub nawigację oraz przewodnik lub informator turystyczny, oraz sprawdź jak przygotować swój samochód do podróży na https://kioskpolis.pl/samochodem-na-majowke-o-czym-pamietac/.

Pamiętaj, by nie wybierać miejsc zbytnio oddalonych od siebie, najlepiej by odległość nie była większa niż 2-3 godziny jazdy samochodem. Nie musisz również decydować się tylko na jedno miejsce, zawsze można zrobić mini objazdówkę, po najciekawszych zakątkach.

A oto kilka naszych propozycji.

Tajemnice Dolnego śląska

O takich miejscach na Dolnym Śląsku jak Zamek Książ, Kościół Pokoju w Świdnicy czy Krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich na pewno większość słyszała. Jednak rejon ten obfituje w wiele innych atrakcji turystycznych. Warto obejrzeć małe urokliwe miasteczka jak Jawor, Lwówek Śląski czy Bolesławiec. W miejscowościach uzdrowiskowych takich jak Polanica Zdrój, Kudowa czy Duszniki, można korzystać z niezwykle korzystnego mikroklimatu oraz spróbować jednej z wód źródlanych, a także skorzystać z jakiegoś relaksującego spa. Region ten obfituje również w wspaniałe zamki i pałace, nie można pominąć takich miejsc jak: Zamek Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, zamek Grodziec czy Czocha, zaś na noc można się zatrzymać np. w pałacu w Wojanowie czy na zamku w Kliczkowie. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Ciebie na Dolnym Śląsku.

Pomorze, nie tylko nad morze

Wybierając się nad Bałtyk, nie koniecznie musisz spędzać całych dni spacerując po plaży, szczególnie kiedy pogoda nie sprzyja kąpielom. Można ten czas wykorzystać na podróże i poznawanie taki miejsc jak na przykład Kaszuby. O Helu oczywiście wszyscy słyszeli i na pewno warto się tam wybrać. A gdzie jeszcze należy pojechać? Między innymi do najstarszego w Polsce skansenu w Wdzydzach Kiszewskich, lub też obejrzeć zabytkowy zamek w Bytowie. Miłośnicy przyrody na pewno spędzą miło czas podczas wędrówek w Parku Narodowym Bory Tucholskie.

A może na wschód

Z Warszawy do Sokółki samochodem, jedzie się niecałe dwie godziny, a co jest tam ciekawego do zobaczenia? Jedyny w Polsce szlak Tatarski, który prowadzi do niezwykłych, zabytkowych drewnianych meczetów. Jadąc na północ od Sokółki dotrzemy do Augustowa, gdzie warto wybrać się nad kanał Augustowski oraz zwiedzić między innymi takie miejsca jak: Stara Poczta, budynek Zarządu Portu, czy Bazylikę Najświętszego serca Jezusowego.

To tylko kilka przykładowych miejsc w różnych krańcach Polski. Warto więc w siąść w samochód o poznać swój region.

Dodano: 2019-04-25
Komentarze (0)
Dodaj komentarz