Gdzie w Karkonoszach obejrzysz najpiękniejsze zachody słońca?

Wędrówka po górach to nie tylko wspaniałe pejzaże, kojąca zieleń drzew i leśnych polan czy zdobywanie szczytów. To również niepowtarzalne, zachwycające momenty, które warto celebrować i na długo zachować w pamięci.

W Karkonoszach, takie chwile zdarzają się często i niestety dość krótko trwają, warto je zatem obserwować z odpowiednich punktów widokowych. Najpiękniejsze zachody słońca, które zobaczysz wędrując i nocując w Karkonoszach, ukażą Ci się z pewnością gdy udasz się do jednego z proponowanych przez nas miejsc.

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na wysokości 1362 m n.p.m., jest miejsce, z którego roztacza się piękna panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Miejscem tym jest szczyt Szrenica, wraz z usytuowanym nieopodal schroniskiem. Można tam dojechać wyciągiem krzesełkowym ze Szklarskiej Poręby lub wybrać się na wędrówkę czerwonym szlakiem, wychodząc spod Wodospadu Kamieńczyka. Kiedy już dotrze się na szczyt warto poczekać do wieczora – zachód słońca (zwłaszcza zimą) z tego punktu, na pewno zapewni niezapomniane wrażenia!

Łabski Szczyt, znajdujący się pomiędzy Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami to wierzchołek położony na Głównym Grzbiecie Karkonoszy i liczący 1471 m n.p.m. Warto zatrzymać się na noc w okolicy Łabskiego Kotła, gdzie znajduje się schronisko PTTK. Na trasie znajdują się ogromne połacie porośnięte kosodrzewiną, widok na szczyt szrenicki oraz panorama Karkonoszy po czeskiej stronie. W tak niesamowitym otoczeniu, wieczorem, przy ognisku można z przyjemnością obserwować jak słońce chowa się za horyzont, tworząc przy tym wspaniałą paletę ciepłych barw.

Podczas wędrówek szlakami wiodącymi na Śnieżkę jest wiele punktów, w których warto się zatrzymać i nacieszyć oko widokiem. Trasa prowadząca na skałki zwane Słonecznikiem ukazuje piękny obraz doliny, w której znajduje się schronisko Strzecha Akademicka. Zaś na północnym zboczu Smogorni, zachód można podziwiać z największej grupy skalnej w Karkonoszach – Pielgrzymów.

Królowa Karkonoszy – Śnieżka to jednak z pewnością najlepsze miejsce do podziwiania zachodów słońca o każdej porze roku. Wieczorem, gdy chmury zbierają się pod szczytem, można przyglądać się jak powoli słońce żegna niebieskie niebo, roztaczając wokół niesamowitą, spokojną aurę.

Wyróżnione przez nas punkty to zaledwie pięć propozycji, wyłonionych z całej listy fantastycznych lokacji, ponieważ w Karkonoszach można znaleźć o wiele więcej przepięknych miejsc, z których zachód słońca będzie zachwycał oko. Warto też przenocować w górach, w którymś z tutejszych schronisk, aby móc za jednym zamachem obejrzeć zapierający dech w piersiach zachód słońca i urzekający, kolorowy i spokojny wschód.

Dodano: 2015-08-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz