Harrachov

W Harrachovie - popularnej miejscowości położonej w zachodniej części Karkonoszy – dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz nowoczesnym systemom sztucznego naśnieżania – umożliwia jazdę na deskach nawet 5 miesięcy w roku. Komfortowa pokrywa śnieżna w kwietniu to właściwie coroczna norma, nawet w maju biały puch nie jest tu widokiem niezwykłym. Harrachov, znany też dzięki kompleksowi skoczni, jest świetnym miejscem dla preferujących alpejską odmianę narciarstwa.

Pod górującą nad okolicą Czarcią Górą mamy do dyspozycji 7,3 km tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Blisko połowa przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych, jednak bez problemu możemy też znaleźć stoki do nauki (również dla dzieci) oraz trasy będące wyzwaniem dla doświadczonych narciarzy. Na szczyty stoków zawiezie nas 6 orczyków i 3 wyciągi kanapowe. Te drugie obsługują od 1800 do 2150 osób na godzinę, przewożąc maksymalnie 4 osoby jednocześnie.

Ceny karnetów (od kilkugodzinnych do tygodniowych) dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych kształtują się odpowiednio: ok. 300-2000 CZK, 420-2760 CZK, 470-3070 CZK. Pasjonaci biegówek natomiast, mogą skorzystać z 30-kilometrowej magistrali narciarskiej. Łącznie wokół miejscowości przebiega 108 km szlaków.

W Harrachovie nie brakuje atrakcji, które umilą czas po aktywnie spędzonym dniu. Dodatkowym udogodnieniem dla turystów są darmowe busy kursujące z centrum pod wyciągi.

W dodatku, znajduje się tu także doskonale wyposażony sklep David Sport Harrachov, dysponujący szerokim asortymentem damskiej, męskiej i dziecięcej odzieży, obuwia oraz sprzętów sportowych.


Harrachov - 41 km od centrum Karpacza.

Image title


Dodano: 2015-07-31
Komentarze (0)
Dodaj komentarz