Hotele w Karpaczu

Generalnie hotele klasyfikuje się ze względu na zakres świadczonych usług. Według tego kryterium dzielimy je na hotele turystyczne (ekonomiczne), średniej klasy oraz luksusowe.

Hotele turystyczne mają za zadanie spełnić podstawowe potrzeby gości. Są to czyste wygodne i tanie miejsca noclegowe, ale nie oferują żadnych luksusów. Gastronomia zwykle ograniczona jest do podawania śniadań.

Hotele średniej klasy, kierują swoją ofertę głównie do osób podróżujących służbowo, jak również do rodzin z dziećmi. Hotele w Karpaczu w większości należą do tej kategorii. W obiektach dostępna jest pełna obsługa gastronomiczna, pokoje głównie wyposażone są w podwójne łóżko, zestaw szafek, stolik, biurko, krzesełka lub fotele. Często w tego typu obiektach można znaleźć wielofunkcyjne sale do organizacji konferencji, imprez okolicznościowych, czy innego rodzaju spotkań.

Można również znaleźć w mieście hotele, zaliczające się do kategorii obiektów Luksusowych. Charakteryzują się one najwyższym standardem świadczonych usług. Jest to w głównej mierze oferta skierowana do zamożnych klientów i w zależności od zakresu świadczonych usług dzielimy je na hotele miejskie, tranzytowe, kongresowe, wypoczynkowe, uzdrowiskowe oraz apartamentowe.

Hotele Karpacz z tej kategorii to przede wszystkim obiekty wypoczynkowe, czyli obiekty o wysokich walorach turystycznych oferujące szeroki pakiet usług odnowy biologicznej. Przygotowane są na obsługę zarówno osób indywidualnych, jak również grup turystycznych.

Bardziej znanym dla wszystkich podziałem jest kategoryzacja na gwiazdki. Prawo hotelarskie przewiduje konkretne przepisy w zakresie „przyznawania gwiazdek”.

Według oficjalnych danych z 2008 roku hotele Karpacz to:

  • 5 obiektów dwugwiazdkowych.
  • 12 obiektów trzygwiazdkowych
  • 1 czterogwiazdkowy

Aby hotel mógł dostać dwie gwiazdki musi być odrębnie wydzielonym budynkiem, lub posiadać wydzieloną dla celów hotelowych część wraz z całą infrastrukturą hotelową, mieć bezpośrednie wejście do hallu recepcyjnego, mieć odpowiednie zagospodarowanie otoczenia obiektu, jak na przykład odpowiednie drogi dojazdowe, zapewnione miejsce postojowe na czas przyjazdu i odjazdu gości, zapewnione miejsce parkingowe dla gości. Hotel trzygwiazdkowy ponadto musi posiadać górną osłonę nad głównym wejściem, posiadać drzwi automatyczne, lub obrotowe, mieć wydzieloną drogę dla dostaw. Hotele czterogwiazdkowe dodatkowo mają obowiązek posiadania górnej osłony nad pojazdem, którym goście są dowożeni do hotelu, zapewnienie strzeżonego parkingu, garażu, lub miejsca postojowego dla swoich gości.

Tak samo wyszczególnione są konkretne wymagania w zakresie instalacji i urządzeń technicznych, podstawowych elementów dotyczących funkcji, użytkowości obiektu oraz programu obsługowego, części mieszkalnej oraz świadczonych usług.

Wielu może zdziwić fakt małej liczby hoteli w Karpaczu w stosunku do ogromnego zainteresowania turystów. Jednak należy wziąć tutaj pod uwagę fakt, że pomimo spełniania przez wiele obiektów, standardów dla hoteli nawet trzygwiazdkowych, właściciele nie chcą by ich obiekt był klasyfikowany w tej kategorii. Jest to spowodowane uciążliwymi kontrolami i czasem zbyt drobiazgowym podejściem inspektorów.

Oferta noclegowa w mieście jest bardzo duża, dlatego szukając odpowiedniego miejsca dla siebie warto sprecyzować zapytanie i nie opierać się na ogólnej frazie typu Karpacz hotel. Poszukując tanich obiektów noclegowych lepiej użyć zapytania, tanie hotele w Karpaczu, a jeżeli chcemy znaleźć obiekt z basenem, najlepsze będzie hasło Karpacz hotele z basenem.

Obiekty noclegowe z pewności zadowolą swoich klientów jakością świadczonych usług.


Dodano: 2015-12-03
Komentarze (0)
Dodaj komentarz