Interaktywna Wystawa Klocków Lego zaprasza

Dziś przybliżymy Państwu nieco „Interaktywną Wystawę Klocków Lego”, która funkcjonuje w Karpaczu już trzeci sezon. To pierwsza w Polsce, stacjonarna wystawa modeli, makiet i budowli z klocków Lego. Zajmuje aż 170 m2 i zlokalizowana jest w Centrum Karpacza, w budynku przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Łagodny podjazd dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych sprawia, że wystawa jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Założyciele wystawy to prawdziwi pasjonaci. Składają nie tylko zestawy seryjne ale tworzą i budują także własne projekty - swoim autorskim koncepcjom nadają formę artystyczną.

Makiety otacza każdorazowo gra świateł, muzyki i ruchu. Zobaczyć tu można autorskie rozwiązania konstrukcyjno-techniczne i wiele ruchomych makiet z klocków Lego, tj.: Wielki model Fabryki, Gwiezdne Wrota, 2,5 metrowy Rollercoaster i Wyspę Piratów. Dla turystów, nie lada gratką są też projekty tematycznie związane z Karpaczem i regionem, czyli Kościółek Wang oraz Stacja narciarska i wyciąg Winterpol. Ponadto, zobaczyć tu można jeszcze wiele innych modeli z klocków Lego serii Technic, Star Wars, City i Atlantis (statycznych i ruchomych), a nawet, ku uciesze najmłodszych - Wielkiego Świętego Mikołaja.

Własne projekty wystawy zaskakują nie tylko odwiedzających ale (jak twierdzą właściciele) - w efekcie końcowym, nawet ich samych. Spora galeria modeli stale się powiększa, ponieważ załoga wystawy systematycznie projektuje, tworzy i buduje nowe modele i makiety. Właśnie rozpoczęto budowę dwumetrowego Ducha Gór oraz obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce.

„Interaktywna Wystawa Klocków Lego” to jedna z ciekawszych atrakcji w Karpaczu. Fantastyczne miejsce zwłaszcza dla dzieci, jednak nie tylko dla nich, bowiem kreatywny świat tej małej cegiełki (jakim jest plastikowy klocek Lego), przyciąga również wielu dorosłych. To największa jak dotąd ekspozycja klocków Lego w Karpaczu i okolicy. Jednym słowem - polecamy!

Wystawa czynna jest przez cały tydzień, od godziny 10:00 do 18:00 ( w sezonie - do 20:00).

Więcej informacji:

Tel.: 600-030-134, 505-603-992

www.klocki.karpacz.pl

Dodano: 2015-02-10
Komentarze (0)
Dodaj komentarz