Jack Wolfskin – odzież i sprzęt niemieckiej marki obecny na polskim rynku już ponad 20 lat

Odzież z odciskiem wilczej łapy w logo kojarzy każdy miłośnik gór, choć ubrania Jacka Wolfskina sprawdzą się nie tylko na szlaku, ale także w miejskiej dżungli. Co warto wiedzieć o tej marce i wartościach, jakie sobą reprezentuje?

At home outdoor – tak brzmi hasło marki, oznaczające „na zewnątrz jak w domu”. Od 1998 roku produkty Jacka Wolfskina są dostępne także w Polsce, a liczba sklepów posiadających je w asortymencie stale rośnie. Obecnie jest to 9 sklepów firmowych oraz 3 sklepy „Horyzont”. Odzież i sprzęt można kupić również przez internet, zarówno przez stronę Jacka Wolfskina, jak i przez e-Horyzont.pl.

Historia marki Jack Wolfskin

Firma powstała we Frankfurcie nad Menem w 1981 roku. W październiku 1993 roku w Heidelbergu otwarto pierwszy sklep. W 2010 roku firma objęła trzyletni patronat nad klubem FC Liverpool, który następnie został przedłużony o kolejne trzy lata. Obecnie Jack Wolfskin posiada ponad 730 sklepów na całym świecie, z czego najwięcej w Azji, a konkretnie w Chinach.

W Polsce przedstawicielem marki jest firma FAM, o której skutecznym rozwoju świadczy czterokrotne zdobycie tytułu „Gazeli Biznesu”. Ambasadorką marki jest między innymi Martyna Wojciechowska.

Filozofia i odpowiedzialność

Jack Wolfskin poważnie podchodzi do swoich pracowników i do odpowiedzialności za środowisko. Marka należy do programu Fair Wear Foundation, w ramach którego co roku weryfikuje się, czy każdy pracownik jest zatrudniony dobrowolnie i czy jest odpowiednio wynagradzany. Dzięki temu mamy też pewność, że odzież nie została wyprodukowana przez dzieci. Firma nie dyskryminuje pracowników ze względu na płeć, promując parytety. Dba także o najmłodszych użytkowników jej produktów – ubrania Jacka Wolfskina projektowane są tak, by maluchy nie mogły oderwać żadnego drobnego elementu.

Ze względu na szkodliwość związków fluoru dla środowiska, Jack Wolfskin od lat redukuje ich wykorzystanie w produkcji – około 90% wyrobów wytwarza się całkowicie bez ich udziału. Bawełna, którą wykorzystuje producent, jest wyłącznie organiczna, dzięki czemu minimalizuje się negatywny wpływ upraw na środowisko, a rolnicy nie wdychają trujących oparów. Ponadto firma produkuje coraz więcej odzieży z materiałów pochodzących z recyklingu. Proces szycia odzieży z wykorzystaniem odpadów PET jest cyklem zamkniętym – niewykorzystane skrawki są ponownie przetwarzane i mogą zostać użyte w kolejnym procesie produkcyjnym.

Oferta marki Jack Wolfskin

Polski przedstawiciel firmy prowadzi internetowy sklep Jack Wolfskin. To, na co szczególnie warto zwrócić uwagę w jego ofercie, to ubrania turystyczne z wykorzystaniem autorskiej technologii TEXAPORE. Ta specjalistyczna membrana zapewnia bardzo wysoką nieprzemakalność i odporność na wiatr, jednocześnie nie powodując przegrzania – ma to szczególne znaczenie podczas wędrówek w zmiennej i deszczowej pogodzie. Na zimę Jack Wolfskin proponuje odzież z polarową podszewką i zewnętrzną warstwą z TEXAPORE, dzięki czemu nie grozi nam ani przegrzanie, ani przemarznięcie, ani też przemoknięcie. Na sezon letni odpowiednie będą natomiast produkty ze zwiększoną ochroną przeciw promieniowaniu UV, dzięki czemu upały nie będą już groźne dla zdrowia, a dodatkowo staną się łatwiejsze do zniesienia. Warto dodać, że Jack Wolfskin to nie tylko ubrania turystyczne, ale także sukienki czy koszule.

Zarówno odzież, jak i sprzęt turystyczny Jacka Wolfskina zasługują na uwagę nie tylko każdego turysty, lecz również wszystkich, którzy na co dzień cenią sobie wygodę i sportowy styl. Producent stawia na projekty uniwersalne, dzięki czemu każdy produkt można nosić także poza szlakiem.

Dodano: 2019-10-28
Komentarze (0)
Dodaj komentarz