Jak dotrzeć na spotkanie biznesowe w okamgnieniu?

Uczestnicy spotkań biznesowych z reguły nie patrzą pozytywnie na spóźnienia pozostałych osób. A o te niestety bardzo łatwo. Korki, wypadki, objazdy, nagłe opóźnienia zbiorowej komunikacji czy wreszcie niespodziewane awarie pojazdów mogą w praktyce oznaczać wielogodzinne opóźnienie, co zazwyczaj wiąże się z zupełnym brakiem możliwości ostatecznego dotarcia na miejsce. Jeśli jednak jakimś cudem i dzięki pomocy innych osób dotrzemy do wybranej lokalizacji, lecz dopiero kilka godzin po planowanym wstępnie terminie rozpoczęcia, to z całą pewnością atmosfery nie będzie można zaliczyć do przyjemnej, a meetingu do udanego. Warto zawczasu dowiedzieć się, jak dotrzeć na spotkanie biznesowe na czas i z klasą.


Droga lądowa – najpopularniejsza, ale czy najszybsza?

Pod hasłem drogi lądowej – całkiem słusznie – kryje się zazwyczaj podróż własnym samochodem lub samochodem służbowym wraz z szoferem bądź dużym pojazdem z pozostałymi pracownikami i uczestnikami spotkania. To rozwiązanie ma jedną, podstawową zaletę – możliwość wyruszenia o każdej porze i w każdej praktycznie chwili, jak i dotarcia dosłownie pod same drzwi danego biurowca czy siedziby, w której ma odbyć się spotkanie.

Nie jest to jednak róża pozbawiona kolców – wadą drogi lądowej jest zależność od pozostałych uczestników dróg oraz ryzyko napotkania na swojej drodze objazdów, wypadków czy korków, które mogą wydłużyć czas przejazdu nawet o wiele godzin. Z tego względu opcja ta jest najlepsza do podróży w obrębie jednego miasta.

Linie kolejowe – czy dowiozą Cię na miejsce w odpowiednio krótkim czasie?

Linie kolejowe są coraz popularniejsze, co wynika przede wszystkim z dość szybko rozwijającej się siatki połączeń, lecz także możliwości ominięcia korków, objazdów oraz innych nieprzewidywalnych sytuacji. Wydawać by się mogło, że to najlepsza forma dotarcia na miejsce, praktyka pokazuje jednak, że jest zgoła odwrotnie. Pociągi kursują na danej linii stosunkowo rzadko, przez co trzeba idealnie zgrać chwilę jego odjazdu z dojazdem. Kolejną wadą jest także dostanie się na miejsce docelowe z peronu, do czego zazwyczaj trzeba zaangażować taksówkę lub skorzystać z komunikacji miejskiej. A to znacznie przedłuża czas podróży.

Droga powietrzna – czy to faktycznie najszybsze rozwiązanie?

Można podróżować także w powietrzu i – podobnie jak w przypadku komercyjnych lotów pomiędzy różnymi państwami – dostać się na miejsce w tytułowym okamgnieniu. Air Taxi, bo taką nazwę nosi nowoczesna usługa powietrznego transportu osób, polega na wynajęciu transportu powietrznego w postaci helikoptera, np. Robinson R44 Raven II wraz z certyfikowanym pilotem. W ten sposób na miejsce możesz dotrzeć praktycznie tak szybko, jak to możliwe, unikając ryzyka spotkania na swojej drodze korków czy objazdów. Bardzo istotne jest jednak wybranie odpowiedniego przewoźnika, który ma w swojej flocie wyłącznie przetestowane, wyselekcjonowane i bardzo dobrze utrzymane helikoptery oraz kadrę wyszkoloną do granic możliwości.


źródło zdjęć: freepik.com

Dodano: 2022-12-23 11:11:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz