Jak wybrać śpiworek do wózka?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Temperatury są coraz niższe, a pogoda coraz bardziej kapryśna. Spacery są jednak ważnym elementem życia każdego maluszka, dlatego też nie warto z nich rezygnować, nawet gdy aura nie dopisuje. By zadbać w tym czasie o zdrowie i komfort dziecka, wystarczy dobrać odpowiedni śpiworek do wózka. Sprawdźmy więc, jaki sprawdzi się najlepiej w chłodnych miesiącach. 

Rozmiar idealny — śpiworki do wózka spacerowego i gondoli 

Dobry śpiworek musi być dopasowany pod względem rozmiaru do potrzeb malucha. Przede wszystkim nie może on krępować ruchów dziecka. Powinien zapewniać mu w tej kwestii pełną swobodę, tak by czuło maksymalny komfort. Pytanie tylko, jaki rozmiar śpiworka właściwie wybrać? To zależy przede wszystkim od wieku malucha oraz tego, jak długo ma nam taki śpiworek służyć. Dzieli się je bowiem na dwa typy - dedykowane i uniwersalne. 

Śpiworek do wózka dedykowany przeznaczony jest dla dzieci w konkretnym wielu, na przykład dla niemowlaków. Nie ma możliwości regulacji, dlatego też, gdy dziecko nieco podrośnie, niezbędne będzie kupno nowego śpiworka. Natomiast modele uniwersalne mają opcje regulacji wielkości. Dzięki temu można dopasować je do wzrostu dziecka. Ich największą zaletą jest to, że można używać ich przez kilka sezonów. Co więcej, jest on bardzo praktyczny. Bez problemu wykorzystamy taki śpiworek do spacerówki, gondoli, czy nawet do fotelika samochodowego. 

Śpiworek do wózka — z jakiego materiału? 

Śpiworek do wózka na zimę powinien być przede wszystkim ciepły, tak by zapewniał maluchowi komfort termiczny. Podczas zimowych spacerów łatwo o przemoczenie, dlatego też ważne, by materiał był wodoodporny. Dzięki temu spacery będą prawdziwą przyjemnością nawet przy mocniejszych opadach śniegu. Bardzo istotne także, by śpiworek do wózka wykonany był z materiału, który zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Jednocześnie jednak tkanina ta nie może być przewiewna, tak by chroniła malucha przed mocnymi podmuchami. 

Na co zwrócić uwagę wybierając śpiworek do wózka? 

W sklepie https://smyklove.pl/kategoria/spiworki-do-wozka/ znajdziemy bardzo duży wybór śpiworków do wózków, które idealnie sprawdzą się na sezon zimowy. Czym jednak jeszcze, prócz materiału i rozmiaru kierować się przy kupnie tego niezbędnika? Na pewno warto zwrócić uwagę na detale. Ważne jest na przykład, by taki śpiworek wyposażony był w kaptur oraz zamek błyskawiczny. Prócz tego istotne jest również to, by był  dobrze dopasowany do wózka. I to zarówno pod względem fasonu, jak i stylistyki. 

 

Dodano: 2022-11-03 10:25:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz