Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w góry i nie tylko?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego to najważniejsza kwestia. Musi przede wszystkim być dostosowane do indywidualnych potrzeb Twoich oraz bliskich Ci osób, z którymi wyjeżdżasz na ferie zimowe czy wakacje letnie.

Przy wyborze ubezpieczenia warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jaki jest zakres ochrony polisy. Mowa tu zarówno o podstawowych świadczeniach, jak też możliwości poszerzenia ich o dodatkowe opcje. Wybierając ubezpieczenie turystyczne, zwróć także uwagę na Ogólne Warunki Ubezpieczenia i ewentualne wyłączenia. Są to zdarzenia ujęte w umowie, po których wystąpieniu ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania albo nie pokryje kosztów.

Inną istotną kwestią jest suma ubezpieczenia, a więc maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić w razie zajścia konkretnego wydarzenia objętego polisą.

Ubezpieczenie turysty – zakres ochrony?

Zakres ochrony polisy ubezpieczeniowej powinien być jak najszerszy. Co może znaleźć się w zakresie?

    • Zwrot kosztów leczenia w kraju i za granicą – za pobyt w szpitalu, wizytę lekarską, przeprowadzony zabieg, leczenie stomatologiczne, zakup lekarstw czy środków przepisanych przez lekarza.

    • Assistance, a więc szeroki zakres pomocy, jaki jest świadczony osobie ubezpieczonej (np. transport medyczny, wsparcie w znalezieniu nowego miejsca pobytu lub w przypadku opóźnienia lotu).

    • Ubezpieczenie NNW, a więc wsparcie m.in. w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu.

    • OC w życiu prywatnym, dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy szkód, jakie Ty lub Twoi bliscy wyrządziliście innym osobom. 

Oczywiście to nie wszystko. Ubezpieczyciel powinien również oferować możliwość rozszerzenia polisy o dodatkowe świadczenia, związane np. z amatorskim uprawianiem sportu (lub uprawianiem sportów ekstremalnych),zniszczeniem wypożyczonego samochodu czy mieszkania/domu. Im szerszy jest zakres ochrony i im więcej możliwości zapewni Ci ubezpieczyciel, tym oczywiście lepiej.

Podróże w czasach pandemii

W dobie pandemii, kiedy każdy z nas narażony jest na zakażenie groźnym wirusem, coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia również ochronę w związku z zachorowaniem na COVID-19. Sprawdź więc, czy ubezpieczenie dla turysty obejmuje pokrycie lub zwrot kosztów ambulatoryjnych, hospitalizacji, testów na koronawirusa czy transportu medycznego.

Ubezpieczenie bagażu

Jeżeli ubezpieczasz bagaż, najbardziej istotną kwestią będzie dla Ciebie suma ubezpieczenia, a więc kwota, jaką ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić Ci w przypadku jego uszkodzenia lub kradzieży. Określając ją, niezbędne będzie ustalenie wartości przedmiotów, które zabierasz na ferie czy wakacje.

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, sumy gwarantowane powinny wynosić od 1.000 zł wzwyż. W przypadku najkorzystniejszych pakietów może to być nawet 5.000 zł. Sprawdź na https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne/.

 

Dodano: 2022-03-17 09:15:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz