Jaka walizka będzie najlepsza na krótki i długi wyjazd?

Wybierasz się w podróż? Potrzebujesz bagażu! Sprawdź, kiedy sprawdzi się średnia walizka na kółkach, a kiedy wystarczy zwykła kabinówka.

Jaka walizka będzie najlepsza na krótki i długi wyjazd? Sprawdź najlepsze modele!

Bez względu na to, czy wybierasz się na weekendowy wypad czy na dwutygodniowy urlop, potrzebujesz bagażu. Jest on niezbędny, jeśli podróżujesz komunikacją publiczną, samochodem, samolotem. To jednak, na jak długo wyjeżdżasz, a także czym podróżujesz, wpływa na to, jaki bagaż będzie dla ciebie najlepszy. Jeśli masz wątpliwości, w co spakować się na city break, a jaką walizkę wybrać na długi urlop, sprawdź nasz poradnik.

Jaką walizkę wybrać na krótką wycieczkę?

Weekendowy wypad za miasto, krótki city break, a może kilkudniowe odwiedziny u rodziny? Na taki wyjazd nie potrzebujesz dużej torby czy walizki, wystarczy ci tzw. kabinówka. Najczęściej ma ona wymiary 55 cm x 40 cm x 23 cm i pozwala przewieźć od 10 do 15 kg. Walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą na pokład samolotu, wygodnie będzie z nią podróżować pociągiem czy autobusem, a także bez problemu włożysz ją do samochodowego bagażnika. Mała walizka pomieści najpotrzebniejsze kosmetyki (również te pełnowymiarowe),kilka zestawów ubrań, buty, a także takie umilacze czasu jak książka, słuchawki czy drobna elektronika.


Jeśli twój bagaż nie musi być aż taki obszerny, dobrym wyborem będzie neseser. Jego wymiary są mniejsze niż walizki kabinowej i zazwyczaj wynoszą 46x40x23cm, natomiast pojemność 30 l. Choć przeznaczony jest on do przewożenia laptopa, to możesz wykorzystać neseser jako małą walizkę, w której schowasz dodatkowy komplet ubrań i podstawowe kosmetyki.

https://www.wittchen.com/neseser-na-kolkach,p7129246#888463

Średnia walizka na kółkach – idealna walizka na krótki rodzinny wyjazd

Mała walizka podróżna może okazać się niewystarczająca, jeśli na weekend wybierasz się z rodziną. W tej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się zestaw walizek. W komplecie znajdziesz modele o różnej wielkości. W rodzinnej podróży najlepiej sprawdza się średnia walizka na kółkach. Zapakujesz do niej ubrania, kosmetyki i obuwie potrzebne dla 2-3 osób na weekendowy wypad.

W przypadku, gdy w podróży będzie ci towarzyszyć dziecko, warto wziąć dodatkowy bagaż. Idealnym wyborem będą specjalne walizki dla dzieci, które przybierają przyjazne kształty i design np. zwierzątek. Maluch może do nich schować zabawki, książeczki, kolorowanki. Dzięki temu dziecięce drobiazgi nie zabiorą miejsca w głównym bagażu.


Jaką walizkę wybrać na długi urlop?

Dwutygodniowy, a nawet tygodniowy urlop oznacza, że musimy zabrać ze sobą wiele rzeczy. Potrzebne będą nam nie tylko ubrania, ale i kosmetyki, obuwie, lekarstwa, umilacze czasu, elektronika. Wszystkie te rzeczy mogą nie zmieścić się w popularnej kabinówce, rady może też nie dać średnia walizka na kółkach. To dlatego przed dłuższym urlopem warto postawić na duże walizki. Większość z nich oferuje pojemność 96 l, a ich wymiary wynoszą 52 x 29 x 96 cm. Takie wymiary pozwalają do dużej walizki spakować jedną osobę na długi wyjazd.

Podróż z dużym bagażem nie zawsze należy do najwygodniejszych. Obszerny bagaż przeszkadza przede wszystkim w podróżach, w których czasie często i dużo się przemieszczamy, np. na wycieczkach objazdowych. Wybierając się na nie, warto więc ograniczyć bagaż i wypróbować w podróży średnią walizkę na kółkach. Będzie ona wygodnym i praktycznym kompromisem w czasie dłuższych podróży. Bez problemu zapakuje się do niej jedna osoba, a nawet dwie niepotrzebujące dużej ilości rzeczy.


Wygodna walizka na wyjazdy – czym się charakteryzuje?

Wielkość walizki to tylko jeden parametr, który musisz wziąć pod uwagę przy zakupie. Równie istotny jest materiał wykonania bagażu. Obecnie najpopularniejsze są walizki wykonane z ABS, czyli terpolimeru akrylonitrylo-butadieno-styrenowego. ABS zapewnia dużą trwałość oraz podwyższoną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Podobne właściwości wykazują walizki z poliwęglanu, które charakteryzują się dużą wytrzymałością na zgniecenia i uderzenia, ponadto są lekkie, trwałe funkcjonalne. Bagaż wykonany z tych materiałów to idealny wybór, jeśli w czasie swoich podróży masz dużą ilość przesiadek. Walizki z ABS i poliwęglanu to również dobry wybór do samolotu.

Dla podróżujących samochodem, pociągiem autobusem lepszym rozwiązaniem będzie średnia walizka na kółkach z poliestru lub nylonu, czyli tzw. miękka. Można do niej spakować większą ilość rzeczy i to bez ryzyka, że się odkształci czy pęknie. Plastyczne miękkie walizki będzie można łatwiej włożyć do bagażnika samochodu.


Galeria
Dodano: 2021-09-01 13:59:00

Komentarze (1)
Anonim
3.10.2021 12:34

Cudowna jest ta pszczółka <3

Dodaj komentarz