Jakie miejsca we Wrocławiu warto odwiedzić?

Wrocław jest miastem pięknym, gdzie możemy podziwiać wiele zabytkowych budynków jak i szereg nowoczesnych hoteli i biurowców. To miasto kojarzone z krasnalami, których można szukać wybierając się na spacer uliczkami Starego Miasta i nie tylko. W końcu, to miasto, w którym z pewnością nie będziemy się nudzić, gdyż ma nam ono do zaoferowania wiele atrakcji.

Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych w kraju

Mówi się, że w każdym mieście jego prawdziwym sercem jest Rynek. Nie inaczej jest też w przypadku Wrocławia. Gdzie byśmy nie sprawdzali, jakie są najbardziej polecane miejsca we Wrocławiu - z pewnością na tej liście nie może zabraknąć Rynku. Stare kamienice tworzą historyczny klimat tego miejsca, a budowlą, która przyciąga wzrok każdego zwiedzającego jest Stary Ratusz. Na płycie Rynku znajdziemy też pomniki, a także wcześniej już wspominane krasnale.

Panorama Racławicka

Jeśli mówimy o Wrocławiu, to naprawdę trudno nie wspomnieć o obecnej tutaj Panoramie Racławickiej - obrazie niezwykłym, tworzonym przez 9 miesięcy pędzlami najwybitniejszych artystów. Dzieło ma duże rozmiary i naprawdę robi ogromne wrażenie. Zostało na niej przedstawione pole bitwy z 1794 roku. Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca we Wrocławiu (https://pozwiedzane.pl/wroclaw/zobacz/polecane-miejsca/) na pewno warto wybrać się do muzeum, w którym znajduje się ten obraz. Muzeum Narodowe we Wrocławiu oferuje również bilety do innych interesujących ekspozycji.


Hydropolis - Muzeum wody

Miejsce z wieloma atrakcjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Bez wątpienia Hydropolis jest miejscem unikatowym ze względu na fakt, że jest to centrum wiedzy, które w całości zostało poświęcone wodzie i wszystkiemu, co z nią związane. Naukowe fakty i ciekawostki są tutaj przedstawione w nowoczesny i interaktywny sposób. Jeszcze bardziej interesujące jest miejsce, w którym zostało zlokalizowane to centrum wiedzy, a jest to podziemny zbiornik wody czystej, którego powierzchnia to aż 4600 m². W muzeum każdy zwiedzający jest przeprowadzany kolejno przez 9 stref klimatycznych, w których woda pełni kluczową rolę. Dodatkowo, można tutaj zobaczyć liczne kurtyny wodne, a nawet wodną drukarkę.


Fontanna multimedialna

A jeśli piękne miejsca we Wrocławiu to z pewnością kultowa już fontanna multimedialna we Wrocławiu - to prawdziwa eksplozja światła i kolorów. Jest to fontanna, która zajmuje powierzchnię 1 hektara i oficjalnie jest największą tego typu fontanną w Polsce. Jeśli tylko mamy taką możliwość, aby udać się do niej już po zapadnięciu zmroku, być może będziemy mogli wziąć udział w darmowym pokazie jej umiejętności, czyli w specjalnej choreografii złożonej z dźwięku, świateł i kolorów. Bezsprzecznie, fontanna prezentuje się fenomenalnie, a sam pokaz tego rodzaju może być wspaniałym przeżyciem.


Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliśmy okazji zwiedzać Wrocławia - czas najwyższy nadrobić te zaległości. To piękne miasto z niesamowitym klimatem oraz z wieloma nowoczesnymi i interesującymi atrakcjami. We Wrocławiu nie zabraknie atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzania zarówno dla osób podróżujących indywidualnie, par, ale i dla rodzin z dziećmi.

Dodano: 2020-01-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz