Jakie są najpopularniejsze marki nart na sezon 2019/2020? Sprawdź!

Gdy na zewnątrz robi się coraz zimniej, a krajobraz za oknem pokrywa się śniegiem, miłośnicy białego szaleństwa już szykują się na zbliżający się sezon narciarski. Firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu narciarskiego proponują użytkownikom nowe kolekcje nart, których premierę poprzedza wiele miesięcy pracy, wdrażania innowacji i testowania sprzętu. Najciekawsze narty na sezon 2019/2020 zaskoczą niejednego narciarza i zadowolą najbardziej wymagających koneserów narciarskiego ekwipunku.

Narty Atomic

Atomic to jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów sprzętu narciarskiego. Modele z serii Redster, Cloud czy Vantage od lat cieszą się dużym uznaniem i popularnością. Firma wciąż opracowuje nowe innowacje i wprowadza do swojego sprzętu najbardziej zaawansowane rozwiązania. Narty Atomic Redster to topowa linia marki o najbardziej sportowym charakterze. W sezonie 2019/2020 firma zrezygnowała z wariantu Redster TR (Team Race). Miłośnicy serii Redster mają zatem do wyboru jeden z modeli o przeznaczeniu slalomowym (S9 i S7) oraz gigantowym (G9 i G7). Najnowsze narty mają grubszą warstwę tytanową i są jeszcze mocniejsze. Dzięki innowacyjnemu laminatowi zmniejszono opory powietrza, a do nart nie klei się śnieg. Uaktualniono także design. Seria Atomic Cloud przystosowana do kobiecej anatomii i proporcji zyskała współczesne trendy i elegancję. Narty te są lekkie i odpowiednio sztywne, dzięki czemu płynna jazda nie sprawia najmniejszych trudności. Vantage to seria ciesząca się dużą popularnością wśród zwolenników nart typu all mountain. W najnowszej kolekcji dopracowano deski pod względem stabilności i wszechstronności. Firma zadbała o rozbudowaną ofertę dla narciarzy o różnych poziomach zaawansowania. Narty Atomic podążają za trendami, zatem w nadchodzącym sezonie nie mogło zabraknąć solidnych desek skiturowych. Seria Backland jest jeszcze lżejsza, stabilna i zwrotna, dzięki wkładce Carbon Backbone. Zupełnie nową koncepcją narciarską firmy Atomic jest linia Savor, dedykowana dla osób, które po dłuższej przerwie powróciły do uprawiania narciarstwa, osób jeżdżących rekreacyjnie i chcących z narciarstwa czerpać jak najwięcej radości.

Narty Salomon

Firma Salomon także wprowadza nowości w postaci zupełnie nowej linii nart S/Force. Znajdują się w niej cztery modele desek o szerokości od 76 do 85 mm pod butem. Zbudowane są na bazie rdzenia drewnianego z dwoma warstwami tytanu odpowiedzialnego za sztywność poprzeczną. System Amplifier zapewnia doskonałe trzymanie na twardym śniegu. Narty te to prawdziwe sportowe maszyny przeznaczone do jazdy po trasach o różnym stopniu przygotowania. Lider kolekcji S/Force Bold to znakomity wybór dla narciarzy ekspertów.

Narty Rossignol

Rossignol w nowym sezonie wypuścił na rynek serię, na którą wielu miłośników białego szaleństwa czekało od lat – deski typu allround przeznaczone dla narciarzy zaawansowanych i ekspertów, którzy jednak nie jeżdżą sportowo. Nowa linia React została stworzona na podstawie doświadczeń zebranych w trakcie produkowania nart sportowych. Deski wykonano przy użyciu technologii LCT, której bazą jest drewniany rdzeń, wzmocniony dodatkowo ustawionymi pionowo, cienkimi węglowymi stringerami. Narty z grupy React są bardzo dynamiczne, znakomicie kumulują energię w całym przebiegu skrętu i świetnie ją oddają na jego końcu. Aby zwiększyć płynność i łatwość jazdy zastosowano z przodu i z tyłu desek Flex Tip Technology (zmniejszono sztywność poprzeczną dziobów i piętek). Liderem tej grupy nart jest model React R8 Ti, który daje uczucie niezwykłej harmonii jazdy i zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników.

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup sprzęt i odzież w sklepie online -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych: 

 

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dodano: 2019-12-20
Komentarze (0)
Dodaj komentarz