Karpacz dla młodzieży

Każdy, kto myśli, że Karpacz słynie jedynie z pięknych gór, jest w wielkim błędzie. Tutaj życie imprezowe nie cichnie nigdy. Liczne stałe atrakcje oraz okolicznościowe wydarzenia umilą czas nie tylko wczasowiczom i turystom. Na moc wrażeń i imprezowych emocji mogą liczyć również wszyscy mieszkańcy Karpacza, którzy myślą, że swoją miejscowość znają już na pamięć. Kto jest najbardziej spragniony nowych doznań? Oczywiście młodzież. Chcemy imprez do rana i miejsc, w których możemy spędzić więcej czasu ze znajomymi. Równie często narzekamy jednak na brak interesujących atrakcji w miejscu swojego zamieszkania i zamiast aktywnego wypoczynku wybieramy godziny spędzone przy komputerze i telewizorze. Może nie wiemy, co tak naprawdę kryje się w naszym mieście i omija nas mnóstwo okazji do dobrej zabawy?

1. Dla dziewcząt i kobiet:
Dzień Kobiet w Karpaczu
8 marca

Miasto u podnóża Śnieżki zdobią nie tylko piękne góry, ale i piękne kobiety. W dniu swojego święta Panie mogą liczyć na moc atrakcji. 8 marca o 20.00 w Restauracji Dwór Liczyrzepy odbędzie się przygotowany specjalnie dla Pań kurs salsy. 9 marca o 20.00 Chata Karkonoska zaprasza płeć piękną na występ “Chippendales” grupy Heart Breakers, a 10 marca o 19.00 Hotel Gołębiewski przygotował dla Pań koncert Roberta Janowskiego.

2. Rzut jajem i giga jajecznica:
XIII Mistrzostwa Polski z Jajem
1 kwietnia, Chata Karkonoska, stok Lodowiec

Emocji nie zabraknie w Karpaczu także w wielkanocny poniedziałek. Każdy może wziąć udział w zawodach w rzucie jajkiem na odległość oraz do celu. Mistrzostwa przyciągają rokrocznie mieszkańców najdalszych zakątków Polski za sprawą gigantycznej jajecznicy, smażonej z ponad tysiąca jaj i pięciu kilogramów boczku. W programie imprezy przewidziano także konkurs na najładniejszą pisankę. Na Mistrzostwach nie może zabraknąć tych, którzy uwielbiają jajka i nie chcą całych świąt spędzić bezczynnie w domu.

3. Deska freestylowo
EveryBoard Festival
19 – 21 kwietnia, Karpacz

Na tych, którzy lubią eksperymentować z jeżdżeniem na wszystkich typach desek czeka festiwal pełen adrenaliny. Zawody odbywają się w najrozmaitszych miejscach Karpacza: na ulicach, na stadionie, na torach specjalnie zbudowanych do skateboardu. Ubiegłoroczna edycja zaskoczyła widzów pokazami skoków snowboardowych oraz konkursem w wakeboardzie – sporcie polegającym na pływaniu na specjalnej desce.

4. Dla lubiących gotować:
Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy
25 – 27 kwietnia 2013, Aula Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego

Gratką dla wszystkich łasuchów będzie konkurs młodych kucharzy z całej Polski, którzy zaprezentują publiczności swoje niezwykłe umiejętności w tworzeniu wykwintnych potraw pod okiem mistrzów kulinarnych. Przyjdźcie, jeśli chcecie poznać tajniki dobrej kuchni i obserwować zaciętą rywalizację o nagrodę publiczności. Daniem szczególnie zachwalanym w ubiegłorocznej edycji konkursu był stek z polędwicy wołowej. W tym roku na pewno będzie można liczyć na coś równie pysznego.

Dodano: 2013-02-26
Komentarze (0)
Dodaj komentarz