Karpacz najlepszy jesienią

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu turystycznego w Karpaczu. Wiele osób celowo planuje urlop dopiero we wrześniu, aby odwiedzić miasto pod Śnieżką w prawdopodobnie najlepszym do tego okresie.

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy większość turystycznych miejscowości przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści gromadzą się każdego dnia w najbardziej popularnych miejscach. Wiadomości takie dotyczą zarówno regionów nadmorskich, jak i górskich. W lipcu i sierpniu trudno jest znaleźć wolne miejsce w hotelach, pensjonatach czy na kwaterach. Restauracje i bary wypełnione są po brzegi, a na szlakach może zrobić się ciasno.

Wszystko zmienia się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem i dlatego warto odwiedzić Karpacz właśnie we wrześniu. Jednak mniejsza ilość turystów to nie jedyny i nie najważniejszy argument za przyjazdem akurat w tym czasie.

Jak powszechnie wiadomo, góry najpiękniejsze są jesienią. Nie inaczej jest z Karkonoszami. Ukształtowanie terenu i charakterystyczna dla tej części Sudetów roślinność sprawiają, że to właśnie we wrześniu i październiku prezentują się one najwspanialej i najokazalej.

Początek jesieni to idealna pora do górskich wędrówek. Pogoda najczęściej ciągle dopisuje. Słońce przyjemnie grzeje, a z drugiej strony nie jest już za gorąco. Drzewa i cała roślinność zaczyna mienić się wszystkimi odcieniami jesieni, tworząc niesamowite wielobarwne pejzaże. To najlepszy czas dla wszystkich, którzy czekają na takie okazje z aparatem. Znacznie luźniej robi się też na szlakach.

We wrześniu nie ma też problemu ze znalezieniem noclegu. Co więcej, większość obiektów noclegowych obniża swoje ceny i często trafić można na ciekawą promocję. Hotele czy pensjonaty oferują w tym okresie specjalne pakiety pobytowe, zawierające, oprócz noclegów i wyżywienia, dodatkowy zestaw atrakcji w postaci usług rekreacyjnych, zdrowotnych, turystycznych i rozrywkowych.

W restauracjach i barach nie ma już problemu ze znalezieniem miejsca. Otwarte są też wszystkie muzea i inne atrakcje. Ciekawą ofertę imprez kulturalnych i rozrywkowych dla wszystkich gości przygotowały również władze Karpacza oraz wszystkich okolicznych miejscowości .

Nie zapominajmy jednak, że tak samo jak latem, tym bardziej jesienią, warunki w górach mogą ulegać nagłym zmianom. Planując więc swój przyjazd, nie zapominajmy o spakowaniu odpowiedniej odzieży, wygodnego obuwia i ciepłej kurtki. Wychodząc na szlaki, warto zabrać też latarkę, aby nie zostać zaskoczonym przez szybciej zapadający zmrok.

Dodano: 2013-09-10
Komentarze (0)
Dodaj komentarz