Kilka słów o Karpaczu

Najbardziej popularne miasto w Polskich Karkonoszach znajdujące się u podnóża Śnieżki na wysokości 530 – 885 m n.p.m. Z powodu doskonałych warunków terenowych i atmosferycznych, doskonałe miejsce do uprawiania „białego szaleństwa”. Statystycznie śnieg leży tutaj średnio 95 dni w roku. Nie dziwi więc duża liczba wyciągów krzesełkowych, tras narciarskich i lodowych. Karpacz jest w głównej mierze ośrodkiem sportów zimowych, można uprawiać tutaj narciarstwo zjazdowe i biegowe, snowboard, łyżwiarstwo i saneczkarstwo.

Pomimo popularności w czasie zimy, miasto Ducha Gór jest również bardzo popularne latem. W tym czasie można uprawiać turystykę pieszą i rowerową, Nordic Walking, wspinaczkę górską, pływanie, tenis i wiele innych aktywności. To wszystko sprawia, że Karpacz jest atrakcyjnym miejscem w ciągu całego roku.

Jako portal poświęcony Karpaczowi, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrać niezbędne informacje, tak aby nasi Czytelnicy mogli bez najmniejszych problemów zaplanować swój pobyt w Mieście pod Śnieżką.

Zapraszamy do sekcji noclegi, w której znajduje się wiele kategorii obiektów noclegowych. Głównymi są: apartamenty, domki, hotele, kwatery, pensjonaty, pokoje oraz spa & wellness. W każdej kategorii znajduje się nie tylko lista obiektów noclegowych, ale również ich charakterystyka, która pomoże w podjęciu właściwej decyzji przed zarezerwowaniem miejsca noclegowego.

W sekcji news, znajdują się aktualne informacje o mieście, artykuły pisane przez redaktorów portalu, kalendarz wydarzeń i wiele innych przydatnych informacji. Warto nadmienić, że redaktorami portalu są mieszkańcy Karpacza i okolic, dlatego informacje są zawsze świeże i rzetelne.

Śnieżkę można oglądać nie tylko na zdjęciach. Czytelnikom naszego portalu udostępniliśmy kamerkę z widokiem na Królową Karkonoszy. Kamera online pozwoli w dowolnym momencie sprawdzić warunki panujące na najwyższym szczycie tego pasma górskiego.

Chcąc pojeździć na nartach warto wcześniej sprawdzić sytuację na stokach narciarskich. Można to zrobić korzystając z sekcji warunki na stokach. Znajdziesz u nas również informację na temat poszczególnych stoków.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, na których czekają gotowe do wydruku kolorowanki z Karpacza. Możliwość kolorowania miejsc, które nasi milusińscy mogą zobaczyć jest nie tylko doskonałym ćwiczeniem manualnym, ale poprawia również wyobraźnie a rodzicom da moment wytchnienia po całodziennym zwiedzaniu miasta.

Przyjeżdżając zimą warto znać atrakcje w mieście. Mapa zimowych atrakcji będzie dużym ułatwieniem.

Dodano: 2015-12-03 13:49:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz