Kolonie i obozy w Polsce? Sprawdź, gdzie wysłać swoje dziecko na wakacje!

Rok szkolny dopiero się zaczął i pewnie ostatnią rzeczą, o której w tej chwili myślisz, są przyszłoroczne wakacje. Jednak wczesna jesień do doskonały czas do tego, by na spokojnie zaplanować kolejne wakacje dla swojego dziecka. Mnogość ofert kolonii i obozów w Polsce i za granicą może nieco utrudnić wybór, jednak daje także szansę na znalezienie wakacyjnej rozrywki dopasowanej do upodobań i potrzeb twojego dziecka. Oto kilka rodzajów wakacyjnych wyjazdów, spośród których możesz wybierać:

Obozy językowe

Dzieci, które lubią spędzać czas na nauce i potrzebują stymulacji intelektualnej, mogą wziąć udział w obozie językowym. Jest to doskonała okazja do tego, by podczas zabawy uczyć się języka, zwiedzać nowe miejsca i poznawać ludzi z całego świata.

Obozy artystyczne

Początkujący artysta w twojej rodzinie może być zainteresowany obozem, który uczy sztuk pięknych. Obozy artystyczne koncentrują się na rozwijaniu talentów dziecka. Dzieci mogą uczęszczać na warsztaty czy przygotowywać wystawy, przy okazji świetnie się bawiąc i zawierając znajomości z innymi dziećmi o podobnych zamiłowaniach.

Obozy ogólnorozwojowe

Większość rodziców, którzy chcą wysłać swoje dzieci na kolonie i obozy w Polsce zazwyczaj myśli przede wszystkim o tradycyjnych, ogólnorozwojowych obozach, podczas których dzieciom zapewniane są standardowe rozrywki. Wycieczki, pływanie, sztuka i rzemiosło oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu to tylko niektóre z wielu atrakcji oferowanych na ogólnorozwojowych koloniach i obozach w Polsce. Wśród nich znaleźć można oferty z wyższej i niższej półki cenowej.

Obozy sportowe

Wymień jakikolwiek sport, a najprawdopodobniej znajdzie się dla niego obóz. Wśród ofert biur podróży znajdziesz obozy narciarskie, kajakowe, piłkarskie i mnóstwo innych. Jeśli więc chcesz, by twoje dziecko rozwijało swoje sportowe zamiłowania, poszukaj obozu, który mu to umożliwi. Wiele obozów sportowych ma profesjonalnego sportowca lub trenera, więc dzieci uczą się od najbardziej doświadczonych osób w swojej dyscyplinie.

Obozy specjalne

Dzieci ze specjalnymi potrzebami nie muszą rezygnować z ciekawych wakacji. Wśród wielu rodzajów kolonii i obozów w Polsce istnieją także takie, które dedykowane są dzieciom wymagającym specjalnej uwagi. Obozy te zapewniają wykwalifikowanych opiekunów, którzy wiedzą, jak spełniać potrzeby dzieci z autyzmem czy dzieci niepełnosprawnych. Obozy te zapewniają także specjalistyczną opiekę medyczną i, oczywiście, mnóstwo rozrywek.


Dowiedz się więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-krajowe

Dodano: 2018-10-08
Komentarze (0)
Dodaj komentarz