Kobiety kochają… brąz

Nie ulega wątpliwości, że synonimem lata są słońce, ciepło i opalenizna. I nawet jak słyszymy o szkodliwości nadmiernej ekspozycji, to i tak chętnie wystawiamy twarz i pozwalamy, by nasza skóra mniej lub bardziej zmieniła kolor. Po pierwsze, to doskonały sposób na uzupełnianie niedoborów witaminy D, a po drugie, opalona skóra po prostu wygląda atrakcyjnie. Kluczem do tego, by lato i jego dobrodziejstwa nam nie zaszkodziły, są przede wszystkim odpowiednie preparaty.

Zabezpiecz się przed poparzeniami

O ile opalona skóra wygląda atrakcyjnie, o tyle poparzenia słoneczne czy też zaczerwienienia nie są ani estetyczne, ani zdrowe. Poza tym mogą być bardzo groźne i bolesne. Nie ma również przepisu na bezpieczny czas ekspozycji na słońce, ponieważ każda skóra ma inną wrażliwość i potrzebuje odmiennej ochrony. Przede wszystkim w kosmetykach do opalania https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-opalania.html ważną rolę będą pełnić filtry, składniki ochronne oraz nawilżające. Te powinny być zawsze dobrane do koloru karnacji czy też indywidualnej wrażliwości naskórka na promieniowanie.

Jak stosować kosmetyki do opalania?

Na dobrych kosmetykach do opalania nie powinno się oszczędzać, bo tylko najwyższej jakości składniki i filtry są w stanie zapewnić oczekiwaną ochronę. Bez niej skóra może zostać bardzo mocno uszkodzona, a powikłania po nierozsądnym korzystaniu z dobrodziejstw słońca mogą pojawić się nawet po kilku latach. Przede wszystkim należy pamiętać, by kosmetyk aplikować na skórę co dwie-trzy godziny i koniecznie po kąpieli. Powinny to być preparaty dopasowane do karnacji, a w tych parametrach najważniejszym elementem będzie poziom filtra. Im jaśniejsza cera, tym SPF powinien być wyższy. Specjaliści doradzają również, by w czasie największego nasłonecznienia unikać bezpośredniej ekspozycji. Najważniejszym parametrem przy wyborze kosmetyków do opalania będzie wysokość filtra. Im wyższa, tym preparat lepiej będzie chronić przed promieniowaniem UVB. Wskaźnik wysokości SPF określa, ile czasu można na słońcu bezpiecznie spędzić. Poza tym na opakowaniach znajdziemy również informacje o ochronie przeciw promieniowaniu UVA odpowiedzialnemu za starzenie się skóry.

Dodano: 2018-07-11
Komentarze (0)
Dodaj komentarz