Magia świąt Bożego Narodzenia w Karpaczu

Wielogodzinne posiedzenia w kuchni, generalne porządki w każdym kącie domu/mieszkania, cała masa obowiązków do wypełnienia “na wczoraj” i nerwowa atmosfera. Albo pełen relaks, cudowne górskie pejzaże za oknem, cały czas tylko dla najbliższych oraz mnóstwo atrakcyjnych możliwości wypoczynku. Tak w generalnym ujęciu wygląda porównanie Wigilii urządzanej u siebie z rodzinnym, kilkudniowym wyjazdem na Boże Narodzenie do Karpacza.

Każdy doskonale zna to z własnych doświadczeń: niby w święta powinno się odpoczywać, a w praktyce pracy niejednokrotnie jest o wiele więcej niż na co dzień w ciągu roku. To najprostszy przepis na to, żeby bożonarodzeniowy nastrój zniknął niemal całkowicie. Nie ma się zatem co dziwić, że coraz więcej Polaków rezygnuje z urządzania domowych świąt, zamiast tego wybierając się na Wigilię - i kilka kolejnych dni - do jakiegoś atrakcyjnego kurortu. Górskie miejscowości takie jak Karpacz w naturalny sposób stały się bodaj najpopularniejszym kierunkiem. O komfort pobytu w obiektach noclegowych i pozostałą infrastrukturę turystyczną można być całkowicie spokojnym, poza tym Boże Narodzenie w górach to wciąż najczęściej Białe Święta - o czym mieszkańcy innych regionów Polski mogli już zdążyć zapomnieć.

Perspektywa śmigania na nartach razem z rodzinką zamiast wycieńczającej bieganiny, byle tylko przygotować naprawdę wystawne święta? Wybór wydaje się prosty. Tym bardziej, że aktywny wypoczynek na stokach karkonoskich stacji narciarskich to tylko jedna z wielu atrakcji w Karpaczu, z których można skorzystać w okresie bożonarodzeniowym. Niewątpliwie dłuższa wycieczka w góry, na przykład do kultowego schroniska Samotnia, będzie rewelacyjna - widok zaśnieżonych Karkonoszy wart jest każdego wysiłku. W samym mieście też jest kilka zakątków godnych polecenia, żeby wymienić tylko Świątynię Wang, Muzeum Sportu czy rozbudowane aquaparki - również z basenami zewnętrznymi i wodami termalnymi. Świetną niespodzianką dla dzieci (w każdym wieku) będzie wypad na interaktywne wystawy konstrukcji z klocków LEGO.

A skoro już o niespodziankach - świąteczny wypad do Karpacza wiele zdejmuje z głowy, ale już o prezenty dla ukochanych najlepiej zadbać we własnym zakresie. Wprawdzie niektóre obiekty noclegowe w pakietach świątecznych uwzględniają prezenty, dla gości… ale bardziej są to miłe, drobne upominki niż podarki godne bożonarodzeniowego rajdu św. Mikołaja. I tu pojawia się odwieczny dylemat: jaki prezent na święta wybrać? Uciekanie się do skarpet, sweterków (bądź innych części odzieży), zestawów kosmetyków czy słodyczy wprawdzie ma swój niezaprzeczalny urok, ale raczej nie należy liczyć na wywołanie silniejszych emocji u obdarowanej osoby. Dlatego szykując prezenty na święta (klik!) warto pomyśleć o ufundowaniu niezapomnianych przeżyć. Niektóre propozycje są naprawdę intrygujące, wystarczy sprawdzić: relaksujące masaże, romantyczne Kolacje w Ciemności, emocjonujące wyścigi prawdziwymi bestiami motoryzacji, bojowy lot w F-16 i wiele innych, nietuzinkowych pomysłów. Dodatkową zaletą takich prezentów będzie fakt, że kupony są ważne przez wiele miesięcy, dzięki czemu można je wykorzystać w dowolnie wybranym momencie, do tego w wielu miejscach w Polsce. Niekoniecznie już w trakcie Bożego Narodzenia w Karpaczu. Że takie rzeczy są za drogie? Dla jednego darczyńcy może i tak, ale już przy rodzinnej zrzutce niekoniecznie.

Każdemu zależy, żeby święta udały się jak najlepiej. Z pewnością Karpacz jest takim miejscem, gdzie Boże Narodzenie spędza się inaczej niż zwykle. A dobrze dobrany, jedyny w swoim rodzaju prezent będzie przypominał o magicznych chwilach spędzonych w górach jeszcze długo po powrocie do domu.

Dodano: 2017-12-08
Komentarze (1)
MaThek 11.12.2017 11:03

W Karpaczu byłem parę razy (wprawdzie nie na Boże Narodzenie, ale mniejsza z tym) i szczerze polecam. A te pomysły na prezent całkiem do rzeczy - ja św. Mikołajowi napisałem w liście o przejażdżce sportowym samochodem po torze wyścigowym. Ciekawe, czy "czerwony" się spisze ;)

Dodaj komentarz